SolidnyAgent.pl

Ubezpieczenie na życie

Jednym z najważniejszych aspektów życia w rodzinie jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego swoim bliskim. Pomaga w tym ubezpieczenie na życie – jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, Twoja rodzina otrzyma środki do dalszego funkcjonowania. Wielu klientów czerpie z tej świadomości poczucie komfortu, a składka nie wydaje się zbyt wysoka. 

Zadbaj o siebie i rodzinę

Zatroszcz się o swoje życie i zdrowie oraz komfort finansowy swoich bliskich. Wypełnij nasz formularz, wybierz wysokość składki, którą możesz miesięcznie opłacać, a my dopasujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

Dbamy o naszych klientów

Wygodny i prosty formularz

Nasz formularz jest wygodny i prosty w obsłudze. Wypełnij wymagane pola i do kilku godzin uzyskasz ofertę.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Współpracujemy i polecamy jedynie zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi nie będziesz miał problemu.

Pomoc specjalistów

Na naszą pomoc możesz liczyć na etapie całej współpracy.

Wszystko załatwisz online

Nie musisz fatygować się osobiście. Wszystko możemy załatwić zdalnie i całkowicie online.

Ubezpieczenie na życie - oblicz składkę online

Nie jesteś w stanie przewidzieć swojego stanu zdrowia przez całe życie. Zabezpiecz się przed losowymi zdarzeniami - zarówno finansowo, jak i pod względem opieki medycznej. Wypełnij formularz.

Chcę ubezpieczyć:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na wypadek:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Miesięczne wydatki
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na kwotę do:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Sytuacja mieszkaniowa:
posiadam własne mieszkanie / mieszkam u rodziców ...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Czy posiadasz dzieci?
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wykonywany zawód:
np. lekarz
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wybierz okres ubezpieczenia
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko:
Jan Kowalski
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze nawet o połowę

Dobierzemy najlepszy zakres ochrony Twojego ubezpieczenia na życie, a przy tym zaoszczędzisz.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia na życie i zdrowie.

Ubezpieczenie na życie online

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i błyskawicznie dopasować idealne ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z nami. Skomplikowane regulaminy OWU przeanalizujemy za Ciebie, a w porównaniu ofert wykorzystamy doskonałą znajomość rynku. Współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi prowadzimy od lat – potrafimy dobrać ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb klienta, jednocześnie wybierając oferty najtańsze i najbezpieczniejsze. Wypełnij formularz i znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie bez wychodzenia z domu!

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Osoba fizyczna lub grupa osób zawiera umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową. Otrzymuje wtedy polisę na życie, której warunki są ściśle określone. Najważniejszym celem ubezpieczenia na życie jest to, aby rodzina otrzymała świadczenie w przypadku śmierci lub ciężkiej choroby ubezpieczonego. 

Niekiedy pod uwagę bierze się inne aspekty, np. dożycie określonego wieku, finansowe zabezpieczenie przyszłości dzieci, a nawet ubezpieczenie posagu czy renty. Polisa na życie może mieć dodatkowo funkcję oszczędnościową, chociaż jej głównym zadaniem pozostaje ochrona przed utratą dochodu. Wyróżniamy:

  • ubezpieczenia ochronne
  • ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe
  • ubezpieczenia oszczędnościowe.

Każda umowa jest zawierana na określoną sumę ubezpieczenia – decyduje o niej klient na podstawie swoich możliwości pieniężnych i potrzeb domowników. Dolną granicę tej sumy ustala samo towarzystwo ubezpieczeniowe. Realizacja umowy wiąże się bowiem w pewnymi kosztami, dlatego jej zawarcie musi być bezstratne dla obydwu stron.

Ubezpieczenie ochronne – standardowa polisa na życie

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie ochronne, jego przedmiotem będzie Twoje życie. Jeśli je stracisz, suma odszkodowania wskazana w umowie zostanie przekazana upoważnionej przez Ciebie osobie. Możesz wskazać dowolnego bliskiego – współmałżonka, rodzica, dziecko lub inną osobę, której potrzebne będzie wsparcie finansowe w przypadku Twojej śmierci.

Polisa życie jest tania i zapewni Twojej rodzinie duże poczucie bezpieczeństwa. Środki otrzymane od ubezpieczyciela mogą być przeznaczone np. na pokrycie zadłużenia, którego nie zdążysz spłacić w ciągu życia lub przeżycie bliskich do momentu znalezienia stałego źródła dochodu. Ubezpieczenie na życie przyda się najbardziej, jeśli:

  • posiadasz nieuregulowane zobowiązania finansowe (np. kredyt hipoteczny)
  • jako jedyny zapewniasz byt rodzinie
  • utrzymujesz osobę niepełnosprawną
  • często podróżujesz lub wykonujesz ryzykowny zawód.

Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe

„Czyste” ubezpieczenie na życie nie jest tak popularne, jak polisy z funkcją oszczędnościową. Nic dziwnego – oprócz ochrony na wypadek śmierci otrzymujesz wymierne korzyści. Zgromadzone w ramach ubezpieczenia oszczędności mogą być przeznaczone na różne cele. Warianty polisy ochronno-oszczędnościowej obejmują:

  • ubezpieczenie kapitałowe
  • ubezpieczenie posagowe
  • ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym
  • ubezpieczenie uniwersalne.

Oprócz tego możliwe jest zawarcie dodatkowych umów ochronnych. Jeśli wybierzesz ten rodzaj ubezpieczenia, wypłata świadczenia będzie pewna. Jeżeli unikniesz niespodziewanej śmierci, będziesz mógł osobiście wykorzystać oszczędności na inwestycje, spłatę zobowiązań lub utrzymanie płynności finansowej po utracie pracy. To doskonałe zabezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie oszczędnościowe

Ostatnim rodzajem ubezpieczenia na życie jest polisa oszczędnościowa. Funkcja ochronna została w niej zredukowana do minimum, a głównym zadaniem jest gromadzenie środków na różne cele.

Wypłata dokona się po Twojej śmierci lub po zakończeniu czasu trwania umowy, ewentualnie jej wcześniejszym rozwiązaniu. Dobierając odpowiednie dodatki, otrzymujesz ubezpieczenie na życie dostosowane według indywidualnych oczekiwań. Oto najważniejsze korzyści z ubezpieczenia oszczędnościowego:

  • możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw ubezpieczenia lub jego aktualną wartość
  • łatwe oszczędzanie pieniędzy na przyszłość swoich dzieci lub wnuków (np. kupno mieszkania)
  • możliwość odłożenia dodatkowych środków emerytalnych lub na domowe inwestycje.

Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Ustal odpowiedni czas trwania ubezpieczenia – od Ciebie zależy, czy środki będziesz gromadzić do osiągnięcia wieku emerytalnego, czy jedynie przez kilkanaście lat.

Porównaj także składki minimalne, których wymagają towarzystwa ubezpieczeniowe. W przypadku polisy oszczędnościowej nie istnieje odgórnie ustalona suma świadczenia. Otrzymasz tyle pieniędzy, ile udało Ci się zaoszczędzić. Aktualna wartość polisy będzie powiększona o 10-20% w przypadku Twojej śmierci – uzyskaną kwotę otrzyma osoba upoważniona.

Rodzaje ubezpieczenia na życie – kryteria podziału

Firmy ubezpieczeniowe oferują polisy na życie w różnych wariantach i z wieloma dodatkami. Pierwszym kryterium podziału jest czas trwania. Ubezpieczenie na życie terminowe jest zawierane na określony czas, ujęty w umowie. Zdarzenia losowe (wypadki i choroby) oraz śmierć są podstawą do wypłaty świadczenia tylko do tego momentu. Po wygaśnięciu polisy odszkodowanie nie będzie wypłacone, a składki ochronne nie mogą być odzyskane. Ubezpieczenie na życie dożywotnie nie wygasa, a pieniądze zawsze są wypłacane w przypadku śmierci ubezpieczonego lub np. dożycia 100 lat.

Drugie kryterium to rodzaj zdarzenia objętego ochroną. Ubezpieczenie na wypadek śmierci pozwala pokryć koszty związane ze śmiercią oraz wesprzeć bliskich ubezpieczonego po jego odejściu. Ubezpieczenie na dożycie ma charakter oszczędnościowy – świadczenie jest gwarantowane, jeśli ubezpieczony dożyje określonego w umowie wieku. Ubezpieczenie łączone obejmuje obydwa rodzaje ochrony.

Istotna jest także liczba ubezpieczonych osób. Wyróżniamy ubezpieczenia indywidualne (1 osoby wraz z małżonkiem lub dzieckiem), rodzinne (do 10 spokrewnionych ze sobą osób) i grupowe (minimum 3 osób).

Umowy dodatkowe do ubezpieczenia na życie i zdrowie

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom różnorodne dodatki do polisy na życie. Wiele z nich jest wartych uwagi – mogą być związane z trybem życia ubezpieczonego, który powoduje określone ryzyka. Przykładowe umowy dodatkowe to:

  • Ubezpieczenie na wypadek śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku – oprócz standardowej ochrony zapewnia znaczne (np. dwukrotne) powiększenie sumy odszkodowania wypłacanego osobie upoważnionej.
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – jeżeli zdarzenie losowe spowoduje trwałe inwalidztwo ubezpieczonego, będzie on otrzymywał dodatkowe świadczenie zależne od stopnia niepełnosprawności i sumy ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie na wypadek wystąpienia poważnych zachorowań – zakres chorób objętych ochroną będzie określony w umowie. Najczęściej są to m.in. nowotwory, udar mózgu, niewydolność nerek czy zawał serca. Diagnoza schorzenia wiąże się z wypłatą ustalonej wcześniej kwoty.
  • Ubezpieczenie opłacania składki – jeśli Twój stan zdrowia się pogorszy i utracisz zdolność do pracy, możesz mieć problem z dalszym opłacaniem składek. Ta umowa dodatkowa zwolni Cię z tego obowiązku, a ubezpieczyciel sam pokryje Twoje składki ubezpieczeniowe bez zmian warunków umowy.
  • Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu – za każdy dzień hospitalizacji otrzymasz od ubezpieczyciela określoną kwotę, np. 500 złotych, pod warunkiem, że pobyt w szpitalu jest następstwem nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.
  • Onkopolisa – ubezpieczenie na wypadek wykrycia nowotworu. Ponieważ choroby nowotworowe są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci, onkopolisy zyskują coraz większe znaczenie. Ochrona polega na tym, że w przypadku wykrycia nowotworu złośliwego ubezpieczonemu wypłacana jest określona kwota. Pieniądze można przeznaczyć np. na leczenie nierefundowane przez NFZ.

Kiedy ochrona zdrowia przestaje działać?

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczeniową, musisz wiedzieć, że istnieją czynniki wykluczające odpowiedzialność ubezpieczyciela. Ich listę firma ustala w zależności od rodzaju polisy. W ten sposób zabezpiecza się na wypadek manipulacji ze strony klienta.

Przykładem jest ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka – jeśli kobieta podpisze umowę już w trakcie trwania ciąży, nie otrzyma świadczenia z okazji najbliższego porodu. Ubezpieczenie na życie nie zapewni także rodzinie odszkodowania w przypadku samobójstwa ubezpieczonej osoby lub śmierci spowodowanej nadużyciem alkoholu czy uprawianiem sportów ekstremalnych. W tym ostatnim przypadku konieczne jest specjalne ubezpieczenie sportów ekstremalnych, którego składka wynosi wielokrotność standardowej polisy na życie.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Kalkulacja składki ubezpieczeniowej opiera się na kilku powszechnie uznanych czynnikach. Mają one wpływ na ryzyko, które ponosi firma ubezpieczeniowa. Im większe jest prawdopodobieństwo śmierci, tym mniejsza liczba składek może zostać wpłacona przez osobę ubezpieczoną. 

Najważniejsze kryteria to: płeć, wiek, zawód, sytuacja zdrowotna, czas trwania ochrony, rodzaj ubezpieczenia, suma ubezpieczenia. 

Suma ubezpieczenia – czym warto się kierować?

Ustalenie sumy ubezpieczenia może być trudne – czy można trafnie wycenić własne życie? Nie istnieje jedna metoda na wyliczenie optymalnej sumy. Ważne jest to, aby wysokość składki nie obciążała zanadto domowego budżetu. Zbyt niska składka może z kolei doprowadzić do tego, że ewentualne odszkodowanie nie będzie wystarczające dla najbliższych lub zakres ochrony będzie zbyt niewielki.

Czasami za właściwą kwotę ubezpieczenia uważa się kilkukrotność rocznych dochodów lub wydatków ubezpieczonego. Można także skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Agent ubezpieczeniowy zaproponuje oczekiwaną wysokość świadczenia na podstawie wszystkich znaczących informacji. Sumę ubezpieczenia można zmienić w trakcie trwania umowy, jeśli zajdzie taka potrzeba – składka zostanie wyliczona na nowo.

POMOC BROKERÓW

Dołącz do setek zadowolonych klientów, którzy nam zaufali! Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę na życie i zdrowie. Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je naszym ekspertom.

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Czy warto mieć ubezpieczenie na życie?

Niewielu Polaków myśli o ubezpieczeniu na życie. Często ograniczają się do obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, a czasami dbają też o ochronę domu. Wydaje się, że ryzyko niespodziewanej śmierci lub inwalidztwa jest niewielkie – jeśli przez kilkadziesiąt lat nie zdarzył Ci się wypadek, dlaczego miałby przydarzyć się w przyszłości? Konieczność regularnego opłacania składek budzi z kolei uzasadnioną niechęć.

Mimo wszystko ubezpieczenie na życie to ochrona, którą warto zapewnić swoim bliskim. Koszt podstawowej polisy z najważniejszymi dodatkami jest niewielki, a odszkodowanie może uratować życie Tobie lub Twojej rodzinie. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie zyskacie gwarancję bezpieczeństwa finansowego na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Polisa na życie to wyraz odpowiedzialności i dbałości o niepewną przyszłość.

Scroll to Top