Grupowe ubezpieczenie pracownicze

Jednym z najważniejszych aspektów życia w rodzinie jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego swoim bliskim. Pomaga w tym ubezpieczenie na życie – jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, Twoja rodzina otrzyma środki do dalszego funkcjonowania. Wielu klientów czerpie z tej świadomości poczucie komfortu, a składka nie wydaje się zbyt wysoka. 

Szukasz polisy grupowej?

Uzyskaj najlepszą ofertę na ubezpieczenie grupowe na życie. Wypełnij nasz formularz ubezpieczenia grupowego i uzyskaj ofertę.

Dbamy o naszych klientów

Wygodny i prosty formularz

Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na wypełnienie naszego formularza, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie ofertę.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

W naszej ofercie znajdziesz jedynie sprawdzonych ubezpieczycieli.

Pomoc specjalistów

Pomagamy naszym klientom nie tylko w doborze oferty, ale i również w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.

Wszystko załatwisz online

Polisę grupową możemy załatwić całkowicie online.

Grupowe ubezpieczenie na życie - formularz

Wypełnij poniższy formularz i ciesz się najlepszą ofertą na rynku.

Ilość osób przystępujących do ubezpieczenia:
Szacunkowa liczba
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Obecne ubezpieczenie grupowe:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Koniec aktualnej polisy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Podaj wysokość miesięcznej składki:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wybierz ochronę
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Imię lub nazwa firmy:
Jan Kowalski
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
NIP
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twoje sugestie lub uwagi:
Wpisz swoje ewentualne uwagi
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze nawet o połowę

Dobierzemy najlepszy zakres ochrony Twojego ubezpieczenia grupowego, a przy tym zaoszczędzisz.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia na życie i zdrowie.

Najlepsze ubezpieczenia na życie

Warto porównać oferty grupowych ubezpieczeń na życie. To dobra podpowiedź, jeśli nie jesteś zorientowany w temacie polis na życie. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze dla Twoich pracowników, skontaktuj się z nami lub oblicz składkę na tej stronie. Wystarczy chwila na wypełnienie formularza, a otrzymasz atrakcyjne oferty, maksymalnie zbliżone do Twoich oczekiwań.

Czy ubezpieczenie pracownika jest konieczne?

Osoba zatrudniona w ramach umowy o pracę cieszy się w pewnym stopniu ochroną życia i zdrowia. Pracodawca ma obowiązek kierować pracowników na okresowe badania lekarskie lub przenoszenia ich na bezpieczniejsze stanowiska, jeśli dotychczasowe zagrażają ich zdrowiu. Musi dostarczać im środki ochrony osobistej oraz informować o ryzyku wypadku przy pracy. Pracownicy cenią także pakiety medyczne i benefity takie jak karta MultiSport.

Powyższe działania ochronne nie wystarczą jednak, aby pracownik czuł się w pełni bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest to, w jakiej sytuacji finansowej znalazłaby się jego rodzina w przypadku jego śmierci lub pogorszenia stanu zdrowia. Wykupuje więc ubezpieczenie na życie – a grupowe ubezpieczenie pracownicze jest jednym z jego rodzajów. Objęcie wielu osób jedną polisą pozwala zaoszczędzić na składkach i skorzystać z unikalnych zalet takiego rozwiązania.

Ubezpieczenie grupowe na życie, czy indywidualne?

To, czy pracownik zawrze umowę indywidualną czy grupową, zależy od polityki zakładu pracy oraz jego osobistych preferencji. Czasami pracodawca nie oferuje żadnej formy finansowego zabezpieczenia kadry – jedyną opcją jest indywidualne ubezpieczenie na życie. W wielu miejscach pracy model grupowego ubezpieczenia pracowników jest standardem, a indywidualna polisa to opcjonalny dodatek.

Grupowe ubezpieczenie pracownicze może zaspokoić potrzeby kadry, lecz czasami jego zakres nie odpowiada pracownikowi w stu procentach. Brakującą ochronę można sobie zapewnić, wykupując dodatkowo polisę jednoosobową. Nie szkodzi, jeśli zakres ochrony częściowo się pokrywa – jeżeli zdarzy się wypadek ubezpieczeniowy, odszkodowanie będzie wypłacone z obydwu (lub wszystkich posiadanych) polis. Oznacza to wyższą kwotę wsparcia, co może mieć ogromne znaczenie np. w przypadku utraty zdolności do pracy.

Zalety polisy grupowej – co ją wyróżnia?

Podstawową różnicą między polisą indywidualną a grupową jest to, że do tej drugiej pracownik przystępuje za niewielką opłatą lub bezpłatnie. Nie musi więc pokrywać wysokich składek za szeroki zakres ochrony – to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt wielu funduszy. Z kolei ochrona indywidualna obowiązuje niezależnie od czasu i miejsca zatrudnienia, dzięki czemu ubezpieczony nie traci jej, gdy zostanie zwolniony lub zrezygnuje ze stanowiska.

Pracodawca, który zapewnia pakiet ubezpieczeń grupowych, może liczyć na poprawę wizerunku firmy i większą atrakcyjność zatrudnienia. Oto najważniejsze zalety i wady polisy grupowej z punktu widzenia pracownika:

  • Niska składka – jeżeli pracodawca wymaga comiesięcznych opłat za „grupówkę”, nie powinny one przekroczyć 50-100 złotych. Wysokość składki jest taka sama dla wszystkich ubezpieczonych, dzięki czemu model jest przejrzysty, chociaż nie ma możliwości jego dostosowania do indywidualnych możliwości.

  • Szeroki zakres ochrony – ubezpieczenia grupowe są skonstruowane tak, by obejmować wiele zdarzeń spotykających pracowników. Są to m.in.: pobyt w szpitalu, wypadek przy pracy, poważne zachorowanie i narodziny dziecka. Wadą jest sztywno określony zakres polisy, którego pracownik nie może zmienić, aby obniżyć wysokość składki lub zabezpieczyć się dodatkowo w ramach tej samej umowy.

  • Brak karencji – okresu, w którym odpowiedzialność ubezpieczyciela jest ograniczona lub jeszcze nie obowiązuje. Indywidualna polisa wiąże się zazwyczaj z 9-12 miesiącami karencji (dla bezpieczeństwa towarzystwa ubezpieczeniowego). W przypadku umowy grupowej okres ten zazwyczaj nie istnieje lub nie przekracza 6 miesięcy. To dlatego, że ryzyko określonych zdarzeń jest rozłożone na wszystkich pracowników – dotyczy to na przykład urodzenia dziecka. Ubezpieczeniem na wypadek narodzin może być objęta pracownica lub małżonka zatrudnionego mężczyzny.

  • Minimalne formalności – grupowe ubezpieczenie pracownicze to bardzo proste rozwiązanie, które pozwala zatrudnionemu zaoszczędzić czas. Wystarczy, że wypełni formularz przystąpienia do polisy oraz wykona ewentualne badania lekarskie, na które skieruje go pracodawca, aby potwierdzić stan zdrowia.

POMOC BROKERÓW

Dołącz do setek zadowolonych klientów, którzy nam zaufali! Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE GRUPOWE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE?

Dobór ubezpieczenia dla pracowników jest zadaniem pracodawcy. Znając potrzeby i zadania osób zatrudnionych w firmie, może odpowiednio dostosować sumę ubezpieczenia, zakres ochrony i umowy dodatkowe. Składka powinna wynosić maksymalnie kilkadziesiąt złotych – taki wydatek nie będzie zbyt duży dla pracowników, a ubezpieczenie będzie obejmowało szeroki wachlarz zdarzeń.

Umowy grupowego ubezpieczenia zawarte w pakietach ubezpieczeń pracowniczych często obejmują:

Pakiet zdrowotny

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu, zawału serca i udaru mózgu lub innego poważnego zachorowania.

Pakiet wypadkowy

Ubezpieczenie na wypadek śmierci, trwałego inwalidztwa czy niewielkiego uszczerbku na zdrowiu w powodu wypadku.

Pakiet szpitalny

Pokryje koszt pobytu w szpitalu lub operacji z powodu choroby lub wypadku.

Pakiet rodzinny

Uubezpieczenie na wypadek: narodzin, poronienia, śmierci członka rodziny, poważnego zachorowania dziecka lub małżonka oraz pobytu w szpitalu dziecka lub małżonka.