Ubezpieczenie OCP

Prowadzenie firmy transportowej zobowiązuje do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów. Każdy pojazd przewoźnika, bez względu na to, czy działa na rynku krajowym, czy też międzynarodowym musi być objęty polisą OC. Dodatkowo, przewoźnik może zabezpieczyć swoje interesy, wykupując ubezpieczenie OCP. Na naszej stronie, uzyskasz najlepszą ofertę na ubezpieczenia OCP.

Najlepsze polisy OCP

Od wielu lat, pomagamy naszym klientom uzyskać najlepszą ofertę na ubezpieczenia OCP. W Twoim imieniu wynegocjujemy najlepsze warunki polisy OCP. Wystarczy, że wypełnisz formularz po prawej stronie.

Dlaczego warto wybrać nasze ubezpieczenia

Wygodny i prosty formularz

Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz, a uzyskamy wszystkie dane do przygotowania najlepszej oferty dla Twojej firmy.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Nasz specjalista porównuje ofertę we wszystkich zaufanych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy. Negocjujemy w Twoim imieniu warunki polisy.

Wszystko załatwisz online

Polisę wystawimy elektronicznie. Wszystko możemy załatwić w przeciągu kilku godzin.

UZYSKAJ OFERTĘ NA OCP PRZEWOŹNIKA

Polisa OCP zapewnia bezpieczeństwo przewożonego towaru oraz kierowcy i samego pojazdu.

Ubezpieczony / Ubezpieczający

REGON:
Field is required!
NIP:
To pole jest wymagane.

Okres ochrony:

Typ klienta:
To pole jest wymagane.
Data rozpoczęcia:
To pole jest wymagane.
Data zakończenia:
To pole jest wymagane.
Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu
To pole jest wymagane.
Zakres terytorialny ochrony:
To pole jest wymagane.
Zakres terytorialny kabotażu
Field is required!

Liczba pojazdów w transporcie krajowym i/lub międzynarodowym

do 3,5 t
-
+
To pole jest wymagane.
powyżej 3.5 t
-
+
Field is required!
ciągniki siodłowe
-
+
Field is required!

Liczba pojazdów w kabotażu

do 3,5 t
-
+
Field is required!
powyżej 3.5 t
-
+
Field is required!
ciągniki siodłowe
-
+
Field is required!

Dane działalności

Rok założenia działalności
To pole jest wymagane.
Numer licencji międzynarodowej (wspólnotowej)
To pole jest wymagane.
Liczba przewozów rocznie wszystkimi pojazdami
To pole jest wymagane.
Numer licencji krajowej
To pole jest wymagane.
Planowany przychód w okresie ubezpieczenia w PLN
To pole jest wymagane.
Liczba szkód w ciągu ostatnich 5 lat:
To pole jest wymagane.

Dane kontaktowe

Imię i nazwisko
Field is required!
Telefon kontaktowy
Field is required!
Adres e-mail
Field is required!
Preferowany kontakt
Field is required!

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

Współpracujemy z zaufanymi czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Nawet do 50% tańsze polisy

Nasi eksperci w Twoim imieniu wynegocjują dodatkowe zniżki z ubezpieczycielem.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Współpracujemy z naszymi klientami na zasadach partnerskich - pomagamy na każdym etapie.

Gdzie znaleźć najlepsze OCP?

Wbrew pozorom na to pytanie nigdy nie ma dobrej odpowiedzi. Firm ubezpieczeniowych jest mnóstwo, co zmusza je do nieustannego konkurowania ze sobą. To z kolei działa na korzyść klienta, który może liczyć na coraz lepsze warunki polis OCP. Najlepsze ubezpieczenie jest więc pojęciem względnym, obowiązującym tak naprawdę jedynie w danym momencie. Kiedy dziś jedna firma ma świetną ofertę, już jutro może pojawić się na rynku inna, dużo ciekawsza.

To sprawia, że przed dokonaniem wyboru powinieneś dokładnie przeanalizować dostępne oferty. To wcale nie musi być trudne – z pomocą przychodzi nasz kalkulator! Zakup ubezpieczenie OCP przez internet to ogromna wygoda. Korzystając z naszego narzędzia, otrzymasz zestawienie ofert przygotowane przez najlepszych specjalistów z branży. Szybko porównasz ze sobą różne opcje i wybierzesz te najlepsze. Pamiętaj, że wykupując OC przewoźnika przez internet, możesz liczyć na ciekawe, bardzo atrakcyjne rabaty związane z płatnościami online.

Co to jest ubezpieczenie OCP?

Ubezpieczenie OCP oznacza odpowiedzialność cywilną przewoźnika, często dlatego też ochronę tę można znaleźć pod nazwą (OCP przewoźnika) – w istocie jest to po prostu ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika.

Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, ale ma istotny wpływ na bezpieczeństwo spedycji. Zakres ubezpieczenia na przewóz towarów warto skonsultować ze specjalistą (szczególnie jeśli firma transportowa podejmuje się przewozu towarów niebezpiecznych i podwyższonego ryzyka), aby dopasować odpowiednio zakres ochrony. Umowa ubezpieczenia OCP może dotyczyć przewozów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Tego typu polisy są przeznaczone dla wszystkich firm transportowych, pod warunkiem, że realizują swoje usługi w celach zarobkowych. Co do zasady nie są to ubezpieczenia obowiązkowe – prawo nie wymaga, aby przewoźnicy posiadali aktualne OCP. Nie oznacza to jednak, że możesz omijać taką polisę szerokim łukiem.

Korzyści ubezpieczenia OCP

 • zmniejszasz ryzyko prowadzenia działalności,
 • budujesz pozytywny wizerunek firmy (klienci chętnie wybierają usługi przewoźników, którzy korzystają z polis ubezpieczeniowych).

Decydując się na OCP, nie musisz obawiać się wysokich kosztów pokrycia strat powstałych w wyniku Twoich błędów. Pamiętaj, że ubezpieczenie to chroni nie tylko Ciebie, ale także wszystkich pracowników, w tym przede wszystkim kierowców. Jeśli zatrudniona osoba uszkodzi towar klienta w czasie transportu, ubezpieczyciel pokryje straty.

Z kolei budowanie pozytywnego wizerunku zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku i przyczyni się do zwiększenia dochodów z prowadzenia biznesu. W efekcie coroczny wydatek na polisę OCP może Ci się szybko zwracać.

Kiedy przyda się polisa OCP?

Ubezpieczenie takie przede wszystkim zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia przewożonego ładunku z winy przewoźnika, w tym w efekcie nieumyślnego działania. Zakres takiej polisy ustala się jednak indywidualnie z firmą, dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Tym samym OCP może zapewniać ochronę:

 • w przypadku kradzieży towaru,
 • na wypadek uszkodzenia przewożonych towarów lub jego zniszczenia w wyniku aktu wandalizmu,
 • w razie awarii pojazdu,
 • związaną ze stratami wynikającymi z opóźnień w dostawie.


Oczywiście musisz wiedzieć, w którym momencie kończy się odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie na pewno nie zostanie wypłacone, jeśli zostanie Ci udowodnione, że powstałe szkody były wynikiem rażących zaniedbań. Będzie tak np. wtedy, gdy dojdzie do awarii pojazdu i okaże się, że nie dbałeś o ich dobry stan techniczny. Pieniądze nie będą wypłacone również wtedy, gdy szkoda była efektem działań celowych, np. związanych z próbą wyłudzenia odszkodowania.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika chroni również klienta

Być może zastanawiasz się teraz, dlaczego OCP może mieć wpływ na pozytywny wizerunek Twojej marki? Wynika to z faktu, że polisa ta zapewnia obopólne korzyści. Z jednej strony zabezpiecza interesy Twoje i firmy, którą prowadzisz. Gdy dojdzie do szkody, nie musisz pokrywać strat z własnej kieszeni.

Z drugiej strony pamiętaj, że w wielu sytuacjach będzie chodziło o odszkodowanie dla klienta, osoby zlecającej transport towarów. OCP gwarantuje takim ludziom pokrycie wszystkich szkód. To z tego powodu posiadanie tej polisy zwiększy atrakcyjność Twojej oferty. Zleceniodawca ma pewność, że w razie problemów szybko otrzyma stosowną rekompensatę finansową.

Ile kosztuje ubezpieczenie OCP?

Choć bardzo chcielibyśmy chociaż przybliżyć ceny takich polis, to niestety nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wynika to z tego, że ubezpieczenia są przygotowywane indywidualnie, dopasowywane do potrzeb przedsiębiorcy. Jednocześnie firma musi ocenić ryzyko podpisania umowy z konkretną osobą. Im jest ono wyższe, tym droższa będzie składka.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz sprawdził bardzo dokładnie koszty polisy dopasowanej do Twoich potrzeb. Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora. Wypełnij formularz i poczekaj na zestawienie ofert, które specjalnie dla Ciebie przygotuje nasz zespół specjalistów. Nie tylko porównasz ze sobą różne opcje OCP, ale także bez problemu wybierzesz tę, która jest aktualnie najtańsza na rynku.

Nie zapominaj o tym, że na cenę polisy wpływ mają także różne dodatki, a więc pakiety zwiększające zakres ochrony. Każde ubezpieczenie konfigurujesz pod własne potrzeby i koniecznie poświęć temu trochę czasu. Im rzetelniej podejdziesz do tematu, tym lepszą ochronę zapewnisz swojej firmie.

Kupując OCP uważaj na wyłączenia z odpowiedzialności

Jesteś zdecydowany wykupić polisę OC dla przewoźnika? To doskonała decyzja, ale pamiętaj, aby nie działać pochopnie. Zanim cokolwiek podpiszesz, koniecznie zapoznaj się z regulaminem, który powinien być dołączony do wzoru umowy. Przeczytaj go i zwróć uwagę na tzw. listę wyłączeń. Wyszczególnione są tam przypadki, których wystąpienie zwalnia od odpowiedzialności firmę ubezpieczeniową. Oznacza to, że zwyczajnie nie masz co liczyć wtedy na odszkodowanie.

W większości przypadków owe wyłączenia da się niejako wykluczyć. Aby to zrobić, musisz wykupić dodatkowe pakiety, które rozszerzają zakres odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Rób to z głową, gdyż za każdy z nich musisz dodatkowo płacić. Jeśli uważasz, że jakaś opcja jest Ci niepotrzebna, po prostu się na nią nie decyduj.

Dokładnie przeczytaj regulamin ubezpieczenia OCP

Czytając regulamin, nie skupiaj się tylko i wyłącznie na wspomnianych wcześniej wyłączeniach. Zwróć uwagę także na to, jakie warunki musisz spełnić, aby móc liczyć na wypłatę odszkodowania. Sprawdź między innymi czy:

 • możesz zatrzymywać ciężarówki na niestrzeżonych parkingach,
 • otrzymasz odszkodowanie za uszkodzenie towaru przez osoby trzecie,
 • są wypłacane pieniądze, jeśli dojdzie do wypadku z powodu nieprzestrzegania przez kierowcę przepisów drogowych,
 • możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli pracownik umyślnie nie wykona zlecenia lub doprowadzi do uszkodzenia towaru,
 • w regulaminie są wyszczególnione wszystkie towary, które transportujesz,
 • suma gwarancyjna jest satysfakcjonująca i pozwoli na ewentualne pokrycie szkody całkowitej,
 • czy musisz zgłaszać nowe auta dodawane do floty, aby przewozić nimi towaru.

Oczywiście to tylko przykłady, których znajdziesz w umowie dużo więcej. Nawet jeśli jej zweryfikowanie zajmie dużo czasu, nigdy z tego nie rezygnuj. Upewnij się, że ubezpieczenie, za które zapłacisz, naprawdę spełnia Twoje oczekiwania i odpowiednio zabezpiecza prowadzony przez Ciebie biznes.

POMOC BROKERÓW

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Działamy na rynku ubezpieczeń już od wielu lat – skutecznie obniżamy koszta polisy i dobieramy indywidualnie najlepszy zakres.

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

Dlaczego warto skorzystać z naszego kalkulatora polis OCP?

Dalej nie jesteś przekonany do tego, aby skorzystać z przygotowanego przez nas narzędzia? Wybór tego kalkulatora polis OC przewoźnika drogowego to przede wszystkim:

Ogromna wygoda

Poszukujesz i przeglądasz różne oferty firm ubezpieczeniowych bez wychodzenia z domu, wygodnie ze swojego fotela. Po wybraniu odpowiedniej opcji możesz ustalić szczegóły umowy telefonicznie lub online. To także wygodna i bardzo bezpieczna płatność elektroniczna.

Możliwość znalezienia najtańszego OCP

Masz czas na wykonywanie telefonów do wszystkich firm ubezpieczeniowych? Jesteś gotów jeździć po siedzibach ubezpieczycieli, aby dowiedzieć się, jaką ofertę mogą przygotować? Z pomocą naszego kalkulatora zrobisz to wszystko bez wychodzenia z domu. Znajdziesz najtańsze OCP na rynku i przede wszystkim dopasujesz zakres polisy do swoich indywidualnych potrzeb.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Obawiasz się o swoje prywatne dane? Wybierając nasz kalkulator, możesz czuć się bezpieczne. Narzędzie jest wyposażone w najnowocześniejsze technologie chroniące informacje przesyłane przez internet, w tym nowoczesne szyfrowanie SSL. Mamy także świetnie zabezpieczone bazy danych!

Planujesz wykupić OC przewoźnika? W takim razie nie czekaj dłużej – wypełnij formularz i poczekaj na zestawienie ofert, które przygotuje dla Ciebie zespół specjalistów. Zbieramy oferty OCP od wszystkich największych i najpopularniejszych ubezpieczalni na rynku.