Ubezpieczenie nieruchomości

Jedną z ważniejszych polis ubezpieczeniowych, którą tak naprawdę powinna posiadać większość z nas, jest ta związana z ochroną nieruchomości. Jeszcze nie tak dawno temu Polacy bardzo mocno bagatelizowali ten temat. Ogromna część gospodarstw domowych albo w ogóle nie miała ubezpieczenia, albo korzystała z takiego w bardzo podstawowej, mocno okrojonej formie. Dziś sytuacja ta uległa diametralnej zmianie – około 65% badanych osób deklaruje, że korzysta z ubezpieczenia nieruchomości. Jesteś zainteresowany taką polisą? Dzięki nam wyszukasz najlepszą ofertę i podpiszesz umowę online – pomożemy Ci przejść przez cały ten proces!

Ubezpiecz mieszkanie lub dom

Od lat ubezpieczamy ciągniki siodłowe dla naszych klientów na promocyjnych i korzystnych warunkach. Wypełnij formularz po prawej stronie, uzupełnij wymagane pola, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Dlaczego warto ubezpieczyć z nami mieszkanie

Wygodny i prosty formularz

Wymagamy jedynie podstawowych informacji, które potrzebne są nam do przygotowania oferty.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Nasz specjalista porównuje ofertę we wszystkich zaufanych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy. Negocjujemy w Twoim imieniu warunki polisy.

Wszystko załatwisz online

Polisę wystawimy elektronicznie. Wszystko możemy załatwić w przeciągu kilku godzin.

Ubezpieczenie nieruchomości - formularz

Ubezpieczenie mieszkania ochroni Twój dom i mieszkanie oraz wnętrze. Wypełnij formularz i oblicz składkę. 

Rodzaj nieruchomości:
  • - kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
  • Dom
  • Mieszkanie
  • Nieruchomość w budowie
  • Gospodarstwo rolne
- kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Powierzchnia [m2]:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Rok budowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy i miejscowość:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
Dodatkowe uwagi...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania i domu w 18 Towarzystwach

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie mieszkania i domu online do 40% taniej

Na polisie ubezpieczenia na dom lub mieszkanie, możesz zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy.

Ubezpieczenie nieruchomości przez Internet

Czy wiesz, że polisę tę możesz kupić bez wychodzenia z domu? Co więcej, dzięki zrobieniu tego przez internet masz możliwość szybkiego i dokładnego porównania ze sobą wielu ofert dostępnych na rynku. Dzięki temu będziesz mógł idealnie dopasować ubezpieczenie nieruchomości do swoich potrzeb i jednocześnie wybrać to, które w danym momencie jest najtańsze.

Wystarczy, że skorzystasz z naszej pomocy. Jako broker ubezpieczeniowy z wieloletnim doświadczeniem kompleksowo pomagamy klientom. Wypełniając formularz na stronie, w kilka minut otrzymasz zestawienie wielu ofert z rynku. Nasz doświadczony specjalista pomoże Ci dopasować zakres ochrony i dobrać odpowiednie pakiety dodatkowe. Negocjujemy również ceny z ubezpieczycielami, a do tego weryfikujemy umowy oraz OWU. Zyskujesz kompleksową usługę, z której skorzystanie daje Ci pewność wykupienia najlepszej, dopasowanej do potrzeb polisy. Wypełnij i wyślij formularz już dziś!

Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Dawniej ubezpieczenie nieruchomości kojarzono przede wszystkim z osobami spłacającymi kredyty hipoteczne. Faktycznie banki udzielając takiego finansowania, wymagają, aby dom czy mieszkanie zawsze miały aktualną polisę. Jest to zrozumiałe, gdyż nieruchomości jest zabezpieczeniem majątkowym kredytodawcy na wypadek, gdyby kredytobiorca okazał się nierzetelny.

Biorąc pod uwagę statystyki, około 30% osób deklaruje, że wykupiło ubezpieczenie nieruchomości właśnie z tego powodu. Dużo ważniejsza jest jednak kolejna statystyka. Około 15% Polaków posiada taką polisę, gdyż przynajmniej raz w życiu doświadczyli jakiejś szkody. To naprawdę spora grupa ludzi i statystyka ta pokazuje, że tak naprawdę szansa, iż nieruchomość zostanie w jakiś sposób uszkodzona, jest duża. Pamiętaj, że nasz kraj coraz częściej nawiedzają groźne zjawiska atmosferyczne, w tym silne wiatry czy intensywne opady deszczu. Ubezpieczenie nieruchomości gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy siły natury będą powodem pojawienia się różnych szkód na mieniu.

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Trudno jednoznacznie określić, ile rocznie kosztuje taka polisa. Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, w tym wielkości nieruchomości, rodzaju budynku i jego wieku, jak i indywidualnego ryzyka, które określi firma ubezpieczeniowa.

Z pomocą jednak znów przychodzą statystyki. Około 30% badanych Polaków deklaruje, że za polisę płaci mniej, niż 200 zł rocznie. Prawie 25% ludzi mieści się w przedziale wydatków od 200 do 300 zł. Składkę wynoszącą od 300 do 500 zł płaci mniej, niż 18% badanych, natomiast zaledwie 2% wydaje powyżej 1000 zł. Pozostaje nam jeszcze grupa osób, która płaci za ubezpieczenie nieruchomości zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie – taką kwotę deklaruje około 8% Polaków. Jednak pamiętaj, że tak niska składka oznacza zazwyczaj bardzo podstawową ochronę, która w razie wystąpienia większych szkód może okazać się niewystarczająca.

Wniosek jest prosty, Polacy płacą przeciętnie za ubezpieczenie nieruchomości około 300 zł rocznie. Czy to dużo? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Porównaj sobie tę kwotę do wartości mieszkania lub domu jednorodzinnego – prawda, że 300 zł przy tej kwocie to praktycznie nic?

Zakres ochrony polisy na ubezpieczenie nieruchomości

Jeśli planujesz wykupić taką polisę, na początek zwróć uwagę na zakres ochrony. W opcji podstawowej, a więc najtańszej, ubezpieczenie nieruchomości zazwyczaj obejmuje:

  • mury i wszystkie elementy stałe (konstrukcyjne) związane z nieruchomością,
  • ruchomości, a więc całe wyposażenie domu lub mieszkania,
  • włamania, kradzieże oraz akty wandalizmu.

Do powyższych możesz dokupić sobie pakiety dodatkowe, które poszerzą zakres ochrony. Do najpopularniejszych należy zaliczyć OC właściciela nieruchomości oraz tzw. home assistance.

Czym jest ubezpieczenie murów i całej konstrukcji?

Co do zasady, ochroną w tym przypadku objęte są wszystkie elementy na stałe związane z budynkiem. Oznacza to, że ubezpieczenie tak naprawdę obejmuje swym zasięgiem nie tylko mury, strop oraz dach. Oczywiście, jeśli dojdzie do uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych, można liczyć na odszkodowanie.

Do elementów na stałe związanych z budynkiem zalicza się także m.in. posadzki, ramy okienne i drzwiowe, instalacje wodne oraz kanalizacyjne, meble pod zabudowę i podstawowe wyposażenie, takie jak, np. armatura łazienkowa. To także zewnętrzne elementy, w tym, chociażby elewacja, rynny, komin, pokrycie dachowe, a nawet rolety antywłamaniowe.

Wszystkie te rzeczy są objęte ochroną w ramach tzw. podstawowego ubezpieczenia nieruchomości. Pamiętaj, że składka w tym przypadku nie zawsze musi być niska. Wszystko zależy od wielkości sumy ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota odszkodowania, jaką możesz dostać. Ważne jest więc to, aby suma ta odpowiadała jak najlepiej wartości całego mieszkania lub domu. Będzie to ważne wtedy, gdy dojdzie do szkody całkowitej, np. w wyniku pożaru. Ubezpieczenie nieruchomości powinno Ci zapewnić pełną rekompensatę poniesionych strat.

Czym jest ubezpieczenie ruchomości?

Poza elementami stałymi możesz także ubezpieczyć ruchomości. Jest to istotne szczególnie w przypadku wyposażenia nieruchomości o dużej wartości. Zalicza się do niego między innymi sprzęt RTV i AGD, drogie meble robione na zamówienie czy różne instrumenty muzyczne. Ochroną powinieneś objąć również biżuterię, dzieła sztuki, zabytkowe rzeczy i wszystko, co ma sporą wartość i w razie uszkodzenia lub kradzieży będzie dla Ciebie oznaczać dużą stratę.

Czym jest OC w ubezpieczeniu nieruchomości?

Aby wyjaśnić sens wykupienia tego dodatkowego pakietu, warto posłużyć się prostym przykładem. Załóżmy, że masz mieszkanie w bloku i sąsiada pod sobą. Wyjeżdżasz na krótki urlop i w tym czasie pęka rura wodociągowa w Twojej łazience, co skutkuje zalaniem mieszkania osoby piętro niżej. Niestety bez polisy OC będziesz zobowiązany pokryć szkody sąsiada z własnej kieszeni. Mając taką polisę, pieniądze zostaną wypłacone przez ubezpieczyciela.

Jest to naturalnie tylko prosty przykład, gdyż sytuacji, w których przydaje się to ubezpieczenie nieruchomości, jest mnóstwo. W ogromnym skrócie jest to ochrona związana z Twoją odpowiedzialnością cywilną. Pieniądze zostaną wypłacone również w związku ze szkodami powstałymi w wyniku Twoich działań. Np. jeśli dziecko wybije szybę sąsiadowi, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Ubezpieczenie home assistance – czym jest?

To zazwyczaj niedrogi, a naprawdę przydatny pakiet, który możesz dokupić do podstawowego ubezpieczenia nieruchomości. Gwarantuje Ci on bezpłatny dostęp do usług takich specjalistów jak elektryk, hydraulik czy ślusarz. Oczywiście z usług tych możesz skorzystać tylko wtedy, gdy dojdzie do jakiejś awarii w nieruchomości. Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów pracy np. elektryka, jeśli zatrudnisz go w związku z prowadzonymi pracami remontowymi w budynku.

Home assistance ma jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę. Może dojść do sytuacji, że w wyniku szkody będziesz musiał na jakieś czas opuścić mieszkanie. Zdarza się tak np. po powodzi czy pożarze. W takiej sytuacji ubezpieczyciel opłaci Ci hotel, w którym mieszkasz do czasu usunięcia szkód w nieruchomości.

Kupujesz ubezpieczenie nieruchomości? Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia!

Jeśli planujesz kupić taką polisę, nie skupiaj się jedynie na wysokości rocznej składki. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia. Firmy zapewniają ochronę w kwocie od kilkudziesięciu tysięcy do nawet miliona złotych! Suma ta powinna być adekwatna do wartości Twojej nieruchomości – tylko wtedy masz zapewnioną ochronę na odpowiednio wysokim poziomie. 

Jednocześnie pamiętaj, że nie warto wybierać ofert ze zbyt wysoką kwotą. Przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel i tak nie wypłaci Ci więcej, niż nieruchomość była warta tuż przed jej wystąpieniem. W efekcie nigdy nie będziesz mógł skorzystać z całej sumy ubezpieczeniowej i tylko niepotrzebnie przepłacisz za polisę.

Ubezpieczenia mieszkań i domów – kruczki, haczyki i rozbieżności w OWU

Koniecznie zapoznaj się również z tzw. OWU. Jest to regulamin, w którym firma ubezpieczeniowa dokładnie określa m.in. zakres ochrony, jak i warunki, które muszą być spełnione, aby można było otrzymać odszkodowanie.

Dopiero po upewnieniu się, że polisa spełnia Twoje oczekiwania, możesz skupić się na wysokości składki.

POMOC BROKERÓW

Planujesz ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie? Potrzebujesz pomocy w zakresie dobrania najlepszej ochrony? Skontaktuj się z nami, nasz specjalista wyjaśni wszystkie kwestie. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!