Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Właściciele pojazdów transportowych mogą odczuwać niepokój w związku z nieustannie rosnącym kosztem OC. Ubezpieczenie ciągnika siodłowego nie należy do najtańszych, a rynek polis ubezpieczeniowych staje się coraz mniej przyjazny dla firm transportowych. Co zrobić, aby odnowienie polisy OC ciągnika siodłowego było jak najbardziej korzystne? Zacznij od wypełnienia formularza na ubezpieczenie ciągników siodłowych na naszej stronie.

Oblicz koszt ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Od lat ubezpieczamy ciągniki siodłowe dla naszych klientów na promocyjnych i korzystnych warunkach. Wypełnij formularz po prawej stronie, uzupełnij wymagane pola, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego?

Wygodny i prosty formularz

Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz, a uzyskamy wszystkie dane do przygotowania najlepszej oferty dla Twojej firmy.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Nasz specjalista porównuje ofertę we wszystkich zaufanych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy. Negocjujemy w Twoim imieniu warunki polisy.

Wszystko załatwisz online

Polisę wystawimy elektronicznie. Wszystko możemy załatwić w przeciągu kilku godzin.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego - formularz

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Nie ma jednak sensu przepłacać za polisę OC. Skorzystaj z naszej pomocy i wypełnij formularz. 

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze o nawet kilka tysięcy złotych

Na polisie OC możesz spokojnie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia OC.

Dlaczego firmy przepłacają za ubezpieczenie ciągnika siodłowego?

Niektórym wydaje się, że firma ubezpieczeniowa dba o swoich stałych klientów. Nie jest to prawdą – promocje częściej kierowane są do klientów nowych, podczas gdy stali niejednokrotnie traktowani są jako pewne źródło zarobku. Okazuje się wtedy, że odnowienie polisy jest droższe niż zakup nowej w tej samej firmie. Nie gódź się na to – odszukaj ofertę, która spełni Twoje oczekiwania.

Ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego

Samochody osobowe i ciężarowe mogą spowodować wiele szkód, gdy na drodze zdarzy się wypadek. Dlatego brak polisy OC wiąże się z surową karą pieniężną i odebraniem dowodu rejestracyjnego. Sprawca stłuczki bez ubezpieczenia zapłaci za naprawę wszystkich szkód – uszkodzone mienie i uszczerbek na zdrowiu uczestników kolizji. Może to kosztować setki tysięcy, a nawet powyżej miliona złotych. Lepiej zawczasu wykupić ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego za kilka tysięcy złotych.

Dlaczego polisa OC na ciągnik siodłowy jest droższa niż na samochód osobowy?

Przepłacanie za ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego to powszechny problem. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy szukać polis w cenach podobnych do ubezpieczenia pojazdu osobowego. Ciągnik siodłowy jest pojazdem ciężarowym, który zbudowany i użytkowany jest w wyjątkowy sposób. Oto kilka powodów, dla których jego ubezpieczenie musi być stosunkowo kosztowne.

  • Ciężarówka powoduje dużo większe szkody podczas kolizji niż niewielkie auto. Zniszczone mogą zostać nie tylko pojazdy, ale też elementy infrastruktury drogowej. Ubezpieczyciel będzie więc musiał wypłacić wysokie odszkodowanie.

  • Ciągnik siodłowy jest kilka razy droższy niż średniej klasy samochód osobowy. W przypadku stłuczki dwóch ciągników koszty naprawy i odszkodowania będą bardzo wysokie – zarówno jeśli chodzi o serwis, jak i wymianę części.

  • Ciągniki siodłowe są nieustannie eksploatowane, w przeciwieństwie do pojazdów użytku osobistego. Części zużywają się szybciej podczas całodobowej jazdy, a dodatkowo trzeba uwzględnić przewożenie niebezpiecznych ładunków i wyższe prawdopodobieństwo wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika siodłowego?

Nie istnieje cena ubezpieczenia, która dotyczyłaby każdego pojazdu ciężarowego. W przypadku ciągników siodłowych bierze się pod uwagę kilka kryteriów, które pozwalają firmie ubezpieczeniowej przewidzieć prawdopodobieństwo wypadku. 

Co wpływa na cenę polisy ciągnika siodłowego

Im bardziej ryzykowne jest prowadzenie pojazdu, tym droższe będzie ubezpieczenie OC. Najważniejsze informacje obejmują więc:

  • historię szkód właściciela pojazdu lub floty samochodów
  • przebieg ciągnika
  • markę i model ciągnika
  • wiek pojazdu
  • rodzaj transportowanych materiałów
  • miejsce użytkowania (na terenie kraju lub w przewozach międzynarodowych).

Każda firma ubezpieczeniowa posiada własny zestaw kryteriów, według których wycenia ubezpieczenia. Niektóre zwracają uwagę na politykę przewoźnika – jeśli organizuje szkolenia kierowców, nagradza za bezszkodową jazdę lub montuje systemy lokalizacji GPS w pojazdach, cena polisy OC może być niższa. Z tego powodu warto porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i poznawać kryteria wpływające na cenę składek jeszcze przed podjęciem decyzji.

Nie przepłacaj za ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Mimo że minimalna cena ubezpieczenia OC ciągnika siodłowego może wydawać się wysoka, wiele osób płaci dużo więcej niż powinni. Zdarza się, że ubezpieczyciel posiada szczególne kryteria i wycenia polisę na kilkanaście tysięcy złotych, podczas gdy w innej firmie właściciel tego samego ciągnika zapłaciłby 3-4 tys. złotych. Tak wysoka rozbieżność sprawia, że warto podjąć przemyślaną decyzję – nawet jeśli znalezienie dobrej oferty zajmie trochę czasu, w ciągu kilku lat uzyskasz duże oszczędności.

Możliwa jest również sytuacja, w której klient pozostaje wierny tej samej firmie ubezpieczeniowej przez wiele lat, nie sprawdzając sytuacji na rynku. Oferta dotychczasowego ubezpieczyciela od dawna jest nieopłacalna, lecz klient decyduje się na przedłużenie polisy dla własnej wygody (lub przez niewiedzę).

Pakiety ubezpieczeń dla ciągników siodłowych – OC, AC, NNW

Znalezienie najkorzystniejszej oferty na rynku to nie jedyny sposób na zakup tańszego ubezpieczenia. Jeśli posiadasz całą flotę ciągników siodłowych – np. 5 lub 10 pojazdów – możesz wykupić ubezpieczenie flotowe. Koszt jest wtedy zauważalnie niższy niż w przypadku oddzielnych polis. Jest to też szybsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Inną wskazówką jest zakup OC i AC w tej samej firmie, jeśli obydwa rodzaje ubezpieczeń są potrzebne. Z pewnością otrzymasz rabat, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli posiadasz wiele pojazdów.

AC dla ciągników siodłowych – korzyści

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie auto-casco? Dzięki niemu nie poniesiesz strat w przypadku kradzieży lub zniszczenia ciągnika siodłowego. Jeśli przydarzy Ci się kolizja, środki na naprawę szkód otrzymasz od firmy ubezpieczeniowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz pojazdy nowe z własnej kieszeni lub na kredyt. Ubezpieczenie AC jest też zazwyczaj wymagane w przypadku leasingu pojazdów.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu ciągnika siodłowego?

Jeśli wahasz się nad zmianą firmy ubezpieczeniowej, pamiętaj, że zakres ochrony w przypadku OC jest regulowany ustawowo. Tańsza oferta nie oznacza, że istnieje „haczyk” – to korzyść bez ryzyka. Jeśli natomiast kupujesz polisę AC, zapoznaj się z zakresem ochrony oferowanym przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Koszt wyższy o kilkaset złotych może zagwarantować wypłatę dużo wyższego świadczenia, gdy odszkodowanie będzie potrzebne. Zawsze dokładnie czytaj warunki umowy i zadawaj pytania w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

POMOC BROKERÓW

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Działamy na rynku ubezpieczeń już od wielu lat – skutecznie obniżamy koszta polisy i dobieramy indywidualnie najlepszy zakres.

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Najtańsze ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego

Masz problem ze znalezieniem atrakcyjnej oferty? Aby mieć pewność, że ubezpieczasz swoje pojazdy tanio i bezpiecznie, wypełnij formularz na naszej stronie. Znajdziemy dla Ciebie „skrojone na miarę” ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego. Nie pominiemy żadnej oferty – dokładne rozeznanie w rynku pozwala wybrać idealną polisę OC dla każdego. Nie musisz czytać wielu stron umów i spędzać całego dnia na analizie ofert. Zrobimy to za Ciebie!

Pomoc w obliczeniu składki OC oferujemy niezależnie od typu i liczby pojazdów ciężarowych. Pomożemy w doborze ubezpieczenia dla ciągników własnych lub w leasingu. Oszczędzaj pieniądze na polisach ubezpieczeniowych – skontaktuj się z nami już teraz lub skorzystaj z wygodnego kalkulatora. Wystarczy kilka informacji na temat pojazdu oraz podstawowe dane osobowe do zakupu ubezpieczenia.