Ubezpieczenie firmy

Od wielu lat pomagamy zainteresowanym w doborze optymalnego zakresu ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawowy zakres ubezpieczeń obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie majątku od kradzieży, zalania, czy spalenia, a także ubezpieczenia członków zarządu od błędów w zarządzaniu podmiotem. 

Ubezpieczenia dla firm - szeroki zakres zabezpieczenia

Potrzebujesz ubezpieczenia dla firmy? Oblicz składkę online. Wypełnij formularz po prawej stronie, a na adres e-mail otrzymasz ofertę.

Dlaczego my?

Wygodny i prosty formularz

Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz, a uzyskamy wszystkie dane do przygotowania najlepszej oferty dla Twojej firmy.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Nasz specjalista porównuje ofertę we wszystkich zaufanych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy. Negocjujemy w Twoim imieniu warunki polisy.

Wszystko załatwisz online

Polisę wystawimy elektronicznie. Wszystko możemy załatwić w przeciągu kilku godzin.

Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw - formularz

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie firmy, to zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie. Dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę. Zapewnimy również wsparcie specjalisty. Masz jakiekolwiek pytania? Śmiało pytaj!

1. Dane firmy

* Nazwa firmy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* NIP:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Przychody netto w ostatnim roku obrotowym:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Suma ubezpieczenia:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Wykonywana działalność (numery PKD):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Liczba zatrudnionych osób
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
Wpisz ewentualne pytania i uwagi...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

2. Dane kontaktowe

Imię i nazwisko
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Telefon kontaktowy (*):
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Preferowany kontakt
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

Jakie ubezpieczenie jest najlepsze dla firmy?

Nie ma jednego uniwersalnego, najlepszego ubezpieczenia firmy, co wynika z faktu, że każda działalność i branża jest nieco inna, zatem wymaga innych, dopasowanych do siebie warunków. Nawet firmy działające w tej samej branży, mające taką samą grupę klientów, mogą mieć inne plany ubezpieczeniowe, co może być spowodowane tym, że jedna działa przez pracowników etatowych, zaś inna przez podwykonawców. 

Istotne jest, że często firma powinna korzystać nawet z kilku rodzajów odpowiedzialności cywilnej. Jako przykład weźmy przychodnie. Ta musi posiadać nie tylko ubezpieczenie OC zawodowe, ale również OC od tego, że ktoś poślizgnie się na schodach. Bardzo dobrze byłoby, gdyby miała też ubezpieczenie OC od wycieku danych.

ubezpieczenie firmy

Dla kogo jest ubezpieczenie firmy?

Z oferty ubezpieczenia działalności gospodarczej, mogą skorzystać:

Jaki jest zakres ubezpieczenia dla firm? 

To, jaki będzie zakres ubezpieczenia dla firm, jest zależne od tego, na co zdecyduje się przedsiębiorca oraz od tego, ile pieniędzy może przeznaczyć na polisę. Towarzystwa ubezpieczeniowe od lat starają się jak tylko mogą wychodzić naprzeciw indywidualnym, także tym niestandardowym oczekiwaniom klientów. Każda firma ma możliwość skorzystania z dodatkowych rozszerzeń obejmujących obszary, na których najbardziej zależy ubezpieczanemu. Mogą to być np. polisy zabezpieczające pracowników i ich rodziny w kwestii zdrowia i życia, czy ubezpieczenia gwarantujące ochronę podczas podróży służbowych.

Polisy dla małych i średnich firm

Oferowane polisy dla małych i średnich firm to przede wszystkim pakiety, które pozwalają kompleksowo zabezpieczyć majątek i interesy firmy, gdyby wystąpiły losowe zdarzenia.

Polisy dla korporacji

Polisy dla dużych podmiotów gospodarczych, a więc korporacji, zwykle obejmują ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzeniem firmy, specjalistyczne ubezpieczenia mienia firmy i ochronę przed utratą zysków bądź ubezpieczenia majątku przedsiębiorstwa w transporcie. 

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dobierzemy najlepszy zakres ochrony

Dobry zakres ochrony w przypadku ubezpieczenia firmy to podstawa.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dla firm - dostępne produkty

U nas znajdziesz pomoc z zakresu wyboru najkorzystniejszego ubezpieczenia, które zapewnią Tobie optymalną ochronę prowadzonej przez Ciebie działalności. Mamy bogatą ofertę ubezpieczeń – m.in. ubezpieczenie firmy OC, ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej, ubezpieczenie flotowe i dużo więcej! Oprócz szerokiej oferty zapewniamy profesjonalną opiekę specjalisty w branży ubezpieczeń. 

Ubezpieczenie majątku firmy

Ubezpieczenia majątkowe są rodzajem polisy dotyczącej majątku. W ramach ubezpieczenia możemy objąć ochroną maszyny produkcyjne, budynki, czy sprzęt użytkowany w firmie. Za pośrednictwem tego typu polis pokrywa się straty materialne wynikające ze zdarzeń losowych takich jak np. pożar lub kradzież.

Ubezpieczenie OC firmy 

Ubezpieczenie OC firmy jest polisą, która zabezpiecza przedsiębiorstwo na wypadek, gdyby w wyniku jej działań ucierpiały osoby trzecie. Zakres ubezpieczenia obejmuje szkody rzeczowe i osobowe. 

Ubezpieczenie D&O - OC członków zarządu

To kolejny nieobowiązkowy element, którym warto zabezpieczyć swój biznes. Taka polisa zapewnia ochronę spółki przed skutkami niewłaściwie podjętych decyzji przez kadrę zarządzającą. To uzupełnienie umowy ubezpieczenia OC prowadzonej działalności

Ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości 

Ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości poleca się przedsiębiorstwom prowadzącym działalność gospodarczą związaną z zarządzaniem nieruchomościami. Przedmiotem tego produktu jest odpowiedzialność cywilna zarządcy nieruchomości za ewentualne wyrządzone szkody w związku z zarządzaniem nieruchomością. 

Ubezpieczenie floty samochodowej

Ofertę ubezpieczenia flotowego poleca się przedsiębiorcom, którzy mają wiele pojazdów. Dostępna jest nie tylko podstawowa polisa OC, ale też inne dodatkowe opcje takie jak np. AC, ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia, czy NNW kierowców. 

Gwarancja ubezpieczeniowa

Gwarancje ubezpieczeniowe zapewniają firmie ochronę podczas trwania inwestycji. W tym czasie mogą wystąpić zdarzenia losowe, które są ściśle określone w umowie. Wspomniane gwarancje są zabezpieczeniem sytuacji finansowej firmy, gwarantują jej płynność finansową i stabilizację. 

Ubezpieczenie OCP

Ubezpieczenie OCP to produkt proponowany firmom, które głównie zajmują się transportem. Jest to doskonała ochrona dla przedsiębiorstwa, gdyby doszło do ubytku, utraty lub uszkodzenia przewożonego towaru.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej

Jest to kompleksowa ochrona majątku Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych. Gwarantuje ubezpieczenie mienia, gdyby doszło do szkód, będących wynikiem zdarzeń losowych takich jak np. pożar, uderzenie pioruna lub powódź. Polisa zapewnia też ochronę mienia w przypadku kradzieży.

Ubezpieczenie budowlano montażowe

Ubezpieczenie budowlano-montażowe jest produktem gwarantującym ochronę interesów zarówno inwestora, jak i wykonawcy na czas budowy obiektów, czy instalacji maszyn i urządzeń. Wspomnianemu ubezpieczeniu podlegają m.in. realizowane prace, czy sprzęt budowlany. Niezbędne ubezpieczenie dla firm z branży budowlanej.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Zatrudniając pracowników, warto ubezpieczyć również ich zdrowie. Grupowe polisy dla pracowników są bardzo atrakcyjne cenowo, a w ten sposób możesz okazać szacunek i troskę swojemu zespołowi. W wyborze najlepszej polisy, możesz skorzystać z naszych usług.

POMOC BROKERÓW

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Działamy na rynku ubezpieczeń już od wielu lat – skutecznie obniżamy koszta polisy i dobieramy indywidualnie najlepszy zakres.

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Jakie ubezpieczenia cieszą się największą popularnością?

Właściciele firm wybierają nie tylko stosowane ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ale także ubezpieczenie majątku firmy, ubezpieczenie od utraty zysków, czy ubezpieczenie dla pracowników. 

- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC 

Większość firm w związku z prowadzoną działalnością bardzo chętnie wybiera prywatne ubezpieczenia OC. Takie produkty zapewniają ochronę, którą objęte są szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzoną działalnością oraz posiadanym mieniem. Istnieje też taka możliwość, aby ubezpieczenie obejmowało szkody będące wynikiem czynu zabronionego (OC deliktowe), czy będące skutkiem niewykonania lub nieprawidłowego wykonania konkretnej pracy (OC kontraktowe).

Szeroki zakres ubezpieczenia OC

Zakres ochrony ubezpieczenia OC jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb danej firmy. Może ono obejmować m.in.:

 • szkody będące wynikiem awarii instalacji i urządzeń;
 • wypadki przy pracy;
 • odpowiedzialność za produkt;
 • szkody wyrządzone przez podwykonawców;
 • szkody wyrządzone nieumyślnie;
 • szkody w mieniu poddanym obróbce;
 • szkody w wyniku nieprzewidywanych zagrożeń (np. pożaru).

- Ubezpieczenie majątku i mienia firmy

Ubezpieczenie mienia to jedno z głównych zabezpieczeń firmy. Co można objąć ochroną? Oto kilka przykładów:

 • budynki i lokale firmowe wraz z wyposażeniem;
 • maszyny i urządzenia produkcyjne;
 • maszyny budowlane;
 • sprzęt elektroniczny;
 • nakłady inwestycyjne lub adaptacyjne poniesione w lokalu;
 • mienie w transporcie (cargo).

Zakres ubezpieczenia majątku firmy

Jeśli chodzi o ubezpieczenie majątku firmy, to jego zakres także jest dość szeroki. Zwykle mienie ubezpiecza się od:

 • kradzieży z włamaniem;
 • zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie, powódź);
 • wandalizmu;
 • All Risks – czyli wszystkich ryzyk (czasem istnieją wyłączenia, które znajdują się w umowie).

- Ubezpieczenie pracowników

Tak jak w niektórych branżach jest to wręcz niezbędne, to w niektórych jest to po prostu doskonały gest wizerunkowy. Właściciele firm mogą zdecydować się na wykupienie indywidualnych polis dopasowanych do potrzeb konkretnych pracowników lub sięgnąć po alternatywę w postaci ubezpieczenia grupowego. 

Ubezpieczenie od utraty zysku 

Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na ubezpieczenie od utraty zysku, tzw. business interruption (BI). Zapewnia ono ochronę przed dużymi stratami finansowymi, a nawet bankructwem, do czego może doprowadzić przestój w działalności przedsiębiorstwa. Przestój natomiast może być spowodowany zdarzeniami losowymi takimi jak np. pożar. Przedsiębiorca w takiej sytuacji otrzyma pieniądze z ubezpieczenia, dzięki którym zyskuje czas np. na odbudowę firmy, usunięcie szkód, czy odtworzenie siatki klientów. 

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie firmy?

Zastanawiasz się, co zyskasz z ubezpieczeniem firmy? Ubezpieczenie firmy ma wpływ na stabilność finansową przedsiębiorstwa. Wykupując je, minimalizuje się straty związane z prowadzeniem działalności i szkody będące wynikiem nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie działalności gospodarczej może mieć szeroki i elastyczny zakres, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ono dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa. To bardzo ważna informacja, ponieważ nie da się ukryć, że zupełnie inne oczekiwania względem polisy ma właściciel sklepu spożywczego, a inne apteki.

Czy trzeba wykupić ubezpieczenie firmy?

Jeśli chodzi o to, czy ubezpieczenie firmy jest obowiązkowe, to należy wyraźnie podkreślić, że jest ono dobrowolne. Wyróżnia się jednak grupy zawodowe, które muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. O kogo chodzi? Mianowicie na ubezpieczenie działalności gospodarczej muszą zdecydować się m.in. komornicy sądowi, zarządcy nieruchomości, adwokaci, notariusze, radcy prawni, lekarze, dentyści, detektywi, czy doradcy podatkowi. Wymienieni przedstawiciele tych grup muszą posiadać ważne polisy OC, jeśli chcą wykonywać swój zawód. Jeśli chodzi o pozostałych przedsiębiorców, to mogą oni zainteresować się szeroką ofertą ubezpieczeń dostępnych na rynku. 

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy?

Trudno powiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie firmy, ponieważ jego cena zależy od wielu czynników. Wpływ na cenę polisy ma m.in. branża, w której działa przedsiębiorca, zakres ubezpieczenia, wielkość firmy, wartości majątku przedsiębiorstwa, czy chociażby stopień prawdopodobieństwa wystąpienia szkody majątkowej.

Co powinieneś wiedzieć na temat różnic w wysokości ubezpieczenia? 

Różnice w wysokości ubezpieczenia mogą być naprawdę bardzo duże. Na największe składki ubezpieczenia muszą nastawić się duże korporacje, które prowadzą działalność międzynarodową. Z wyższymi kwotami polis powinny liczyć się m.in. firmy działające w branży budowlanej, a także przedsiębiorcy realizujący prace na specjalistycznych sprzętach i korzystający z trudno dostępnych surowców i materiałów. Kto natomiast może liczyć na niższe polisy? Do tej grupy zalicza się przede wszystkim firmy produkcyjne i usługowe.