Ubezpieczenie cargo

Z naszym ubezpieczeniem Cargo szkody ładunków w transporcie nie będą dla ciebie już żadnym problemem ani obciążeniem finansowym. Dzięki ubezpieczeniu towarów nie musisz martwić się, że twoja firma poniesie straty finansowe w przypadku zniszczenia towarów. 

Korzyści z ubezpieczenia Cargo

Proces reklamacyjny wynoszący nawet jedyne 7 dni od momentu wystąpienia szkody 
Kompleksowe ubezpieczenie od każdego rodzaju ryzyka (dotyczy mienia, jak i środka transportu wraz z mieniem)
Wyjątkowo atrakcyjne ceny  
Ochrona ubezpieczeniowa obowiązująca w transporcie krajowym i międzynarodowym
Towar jest objęty ochroną od chwili zakończenia załadunku i przestaje w momencie rozpoczęcia wyładunku

Skontaktuj się z naszymi doradcami i nie przejmuj się więcej żadnymi szkodami dzięki polisie Cargo – poznaj cenę ubezpieczenia twojego ładunku i zabezpiecz się na wypadek jego uszkodzenia bądź utraty! 

UZYSKAJ OFERTĘ NA UBEZPIECZENIE

Skorzystaj z naszej pomocy i uzupełnij formularz. Nasz specjalista przygotuje ofertę.


Osoba do kontaktu

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia CARGO

Wiele ofert w jednym miejscu

Współpracujemy z zaufanymi czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Nawet do 50% tańsze polisy

Nasi eksperci w Twoim imieniu wynegocjują dodatkowe zniżki z ubezpieczycielem.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Współpracujemy z naszymi klientami na zasadach partnerskich - pomagamy na każdym etapie.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie Cargo?

Ograniczona odpowiedzialność przewoźnika sprawia, że należne odszkodowanie może być niższe niż wynosi wartość szkód. Aktualne przepisy zakładają często wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika, co znacząco utrudnia uzyskanie należnego odszkodowania. 

Jeżeli przeznaczony do transportu towar zaginął bądź zostały zniszczony, posiada ubezpieczenie Cargo, otrzymasz odszkodowanie, którego kwota pokryje pełną wartość danej przesyłki. Polisa Cargo obejmuje ochroną ubezpieczeniową nieprzewidziane sytuacje, które związane są z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, kolizjami bądź czynnościami, takimi jak załadunek bądź rozładunek towaru. 

Jakie szkody są objęte ubezpieczeniem Cargo? 

Ubezpieczenie CARGO zapewni ci ochronę w przypadku większości skód – również tych, które wynikają z nieprawidłowej obsługi transportowej oraz logistycznej, jak i innych sytuacji mogących spowodować zniszczenie bądź utratę ładunku. 

Dla kogo jest ubezpieczenie Cargo? 

Z tego rodzaju ubezpieczenia Mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, właściciele firm, osoby fizyczne, jak również jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. 

Ile kosztuje ubezpieczenie Cargo? 

Ostateczna cena zależna jest od wybranego zakresu ochrony. Każdy powinien wybrać zakres idealnie odpowiadający potrzebom jego przedsiębiorstwa, dlatego w pierwszej kolejności należy ustalić, czy zakres podstawowy polisy na pewno będzie wystarczający. Jeżeli nie, warto zdecydować się na dodatkowe rozszerzenia, które kompleksowo zabezpieczają transportowany towar przed różnego rodzaju ryzykiem. Przed podpisaniem polisy, warto zajrzeć również do ogólnych warunkach ubezpieczenia. W ubezpieczeniu CARGO polisa z reguły obejmuje indywidualne ustalenia.

Rodzaj polisy ma również wpływ na wysokość składki. Najmniej opłacalne są polisy jednostkowe, dlatego też w przypadku dużej ilości transportów zdecydowanie lepiej zdecydować się na polisę otwartego pokrycia bądź polisę obrotową. Zagwarantuje to pełną ochronę każdego ładunków, a także pozwoli sporo zaoszczędzić, gdyż w ich przypadku cena będzie zdecydowanie bardziej przystępna. 

Ubezpieczenie CARGO - rodzaje

Rodzaje ubezpieczenia Cargo z łatwością można dostosować do osobistych potrzeb.

Pierwszym z nich jest polisa jednostkowa, która zawierana jest na czas transportu konkretnych ładunków. Wybierana jest zazwyczaj w momencie, gdy ilość ładunków w ciągu roku nie jest duża, zaś wykupienie polisy rocznej nie jest opłacalne. 

Polisa otwartego pokrycia to drugi rodzaj ubezpieczenia Cargo, w przypadku którego zakres i stawka ubezpieczenia określone są na najbliższy rok. Ochroną będą objęte jednak wyłącznie te towary, które zostaną zgłoszone do ubezpieczenia przed rozpoczęciem transportu. Ten rodzaj polisy sprawdzi się w przypadku, kiedy transportów jest znacznie więcej. Rozliczanie tego rodzaju polisy może odbywać się między innymi kwartalnie bądź po zakończeniu okresu trwania umowy ubezpieczeniowej. Następnie ubezpieczyciel określa wartość wszystkich zgłoszonych towarów i opierając się o wpisaną do polisy stawkę, oblicza składkę, którą należy opłacić. 

Polisa obrotowa to trzeci rodzaj, w przypadku którego zakres oraz stawka również określone są na najbliższy rok. Nie trzeba jednak zgłaszać osobno każdego transportu, który odbył się w okresie trwania umowy. Nie jest to jednak korzystne zabezpieczenie w przypadku dużych ilości transportów oraz kiedy klientowi zależy na tym, aby każdy z nich był objęty odpowiednią ochroną. Rozliczenie odbywa się na podobnych zasadach, jak w przypadku polisy otwartego pokrycia, jednak w tym przypadku należy zgłosić firmie ubezpieczeniowej informacje na temat wysokości obrotu. 

Sprawdź też:

Trzy warianty ubezpieczenia Cargo: 

Dodatkowo zawsze można rozszerzyć zakres ubezpieczenia o klauzule, które dotyczą aktów terroryzmu, strajków czy zamieszek, jak również o klauzule branżowe, regulujące przewóz towarów określonego rodzaju.  Należy zauważyć, że Cargo to polisa, która jako jedyna zabezpiecza przed ryzykiem aktu terroryzmu, którego wystąpienie w obecnych czasach jest niestety wysoce prawdopodobne. 

Ubezpieczenie CARGO, czy ubezpieczenie OC przewoźnika?

Zarówno ubezpieczenia OC przewoźnika, jak i polisy cargo mają za zadanie chronić mienie w transporcie. Jednak ich zakres znacząco się różni. OC przewoźnika to rodzaj ubezpieczenia, który chroni jego interesy, zaś odpowiedzialność regulują przepisy o przewozie krajowym oraz konwencja CMR. W tym przypadku zakres ochrony jest ograniczony do winy firmy transportowej i nie obejmuje między innymi strat, które wynikły z powodu siły wyższej oraz tych, które były wynikiem właściwości towaru. W przypadku gdy towar zostanie uszkodzony lub utracony z winy przewoźnika, można skorzystać z ubezpieczenia. Cargo natomiast w pełni zabezpiecza przewoźnika, również momentach, kiedy to nie on jest odpowiedzialny za powstałe szkody. 

POMOC BROKERÓW

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Działamy na rynku ubezpieczeń już od wielu lat – skutecznie obniżamy koszta polisy i dobieramy indywidualnie najlepszy zakres.

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Powyższe opisy mają charakter wyłącznie informacyjny, nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.