Ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Prowadzenie firmy transportowej wiąże się z wieloma zadaniami. Koordynacja przewozów, zakup i konserwacja pojazdów wymagają dużej wiedzy i znajomości zapisów prawnych. Podstawową kwestią jest oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie samochodu ciężarowego OC. Wraz z dodatkami poszerzającymi zakres ochrony, dobre ubezpieczenie pozwala niewielkim kosztem uniknąć wielu nieprzyjemności. Wypełnij nasz formularz i porównaj oferty.

Korzystne polisy OC dla samochodów ciężarowych

Szukasz korzystnego ubezpieczenia OC AC? Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Od wielu lat, pomagamy firmom transportowym. Skorzystaj z naszej pomocy, wynegocjujemy w Twoim imieniu zniżki z ubezpieczycielem.

Korzystne ubezpieczenia OC AC

Wygodny i prosty formularz

Nasz formularz jest wygodny i prosty w obsłudze. Wypełnij wymagane pola i do kilku godzin uzyskasz ofertę.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Współpracujemy i polecamy jedynie zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi nie będziesz miał problemu.

Pomoc specjalistów

Na naszą pomoc możesz liczyć na etapie całej współpracy.

Wszystko załatwisz online

Nie musisz fatygować się osobiście. Wszystko możemy załatwić zdalnie i całkowicie online.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego - formularz

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela ciężarówki. Warto jednak pamiętać, że zakres ochrony się nie różni w zależności od oferty, więc nie ma sensu przepłacać. 

Marka
To pole jest wymagane!
Pojemność
To pole jest wymagane!
Pojazd w leasingu/kredycie
To pole jest wymagane!
Model
To pole jest wymagane!
Rok produkcji
To pole jest wymagane!
Przebieg
To pole jest wymagane!
Rodzaj własności:
To pole jest wymagane!
Rodzaj pojazdu:
To pole jest wymagane!
Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia:
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy
To pole jest wymagane!
PESEL
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
Numer telefonu
Field is required!
REGON
To pole jest wymagane!
Uwagi
Field is required!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze o nawet kilka tysięcy złotych

Na polisie OC możesz spokojnie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego online

Ubezpieczenie OC ciężarówki to konieczność, a firmy ubezpieczeniowe często zniechęcają właścicieli takich pojazdów wysokimi cenami. Jazda bez ubezpieczenia wiąże się jednak z wysoką karą, a znalezienie przystępnej oferty jest możliwe. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki lub samodzielnie przyjrzeć się cennikom różnych ubezpieczycieli. Zakup polisy OC przez Internet to gwarancja wygody, oszczędności i szybkiego przebiegu transakcji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego ubezpieczenia pojazdu ciężarowego, skontaktuj się z nami. Nasze doświadczenie pozwala uzyskać najkorzystniejszą ofertę w bardzo krótkim czasie, bez przeglądania dziesiątek stron umów.

Ubezpieczenie samochodów ciężarowych dedykowane dla firm transportowych

Właściciel firmy transportowej ponosi dużą odpowiedzialność za użytkowany sprzęt i funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Na szybkim transporcie polegają zakłady produkcyjne i sprzedawcy. Ich działalność zależy w dużej mierze od tego, czy dostawca przywiezie towar w ustalonym terminie oraz w sposób spełniający normy bezpieczeństwa. Zarówno kierowca, jak i ładunek muszą dotrzeć na miejsce bez szkody – inaczej można się spodziewać dotkliwych strat finansowych. Dlatego ubezpieczenie samochodu ciężarowego jest tak ważne.

Ubezpieczenie ciężarówki OC – czy jest obowiązkowe?

Każdy pojazd mechaniczny wymaga ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa musi być ważna nieprzerwanie – za opóźnienie w jej przedłużeniu lub zakupie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży na Ciebie wysoką karę. Ubezpieczenie komunikacyjne OC dopasowane jest do rodzaju samochodu. W przypadku pojazdu ważącego więcej niż 3,5 tony będzie to ubezpieczenie samochodu ciężarowego.

Co grozi właścicielowi, który nie ubezpieczył samochodu ciężarowego?

Dawniej wielu osobom udawało się uniknąć zakupu ubezpieczenia OC. Obecnie jest to niemożliwe – system jest monitorowany przez UFG. Nieubezpieczone pojazdy są na bieżąco wykrywane, a ich właściciele obciążeni mandatami. Jeśli ciężarówka jeździła (lub stała na parkingu) bez ubezpieczenia dłużej niż 14 dni, kara wynosi 7800 złotych. To kilka razy więcej niż koszt przeciętnej polisy komunikacyjnej.

Obowiązek to nie jedyna motywacja do zakupu ubezpieczenia. Najważniejsze jest to, że koszt naprawy szkód w przypadku kolizji mógłby doprowadzić Cię do bankructwa, jeśli sprawcą był Twój nieubezpieczony samochód ciężarowy. Nie ryzykuj przejazdów bez polisy komunikacyjnej OC – jej cena nie musi być bardzo wysoka.

Dlaczego ubezpieczenia samochodów ciężarowych tyle kosztują?

Chociaż po polskich drogach porusza się mnóstwo ciężarówek, niewiele firm oferuje ich ubezpieczenie. Jeszcze trudniej znaleźć ofertę atrakcyjną cenowo. Dlaczego tak jest, skoro zakres ochrony niewiele różni się od ubezpieczenia OC samochodu osobowego? Firma ubezpieczeniowa z kilku powodów ponosi duże ryzyko.

Oto najważniejsze przyczyny:

 • Pojazdy ciężarowe są kilka razy droższe niż samochody osobowe. Ich naprawa jest więc bardzo kosztowna.

 • Ciężarówka może wyrządzić ogromne szkody na drodze, jeśli spowoduje wypadek. W najgorszym przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe będzie musiało pokryć koszty naprawy innych pojazdów, ratowania rannych oraz naprawy elementów infrastruktury drogowej.

 • Eksploatacja samochodów ciężarowych jest dużo bardziej intensywna niż użytkowanie aut osobowych. Ciągły ruch, międzynarodowe przejazdy i setki tysięcy kilometrów przebiegu oznaczają zwiększone ryzyko kolizji.
 

Wszystko to sprawia, że przeciętna firma ubezpieczeniowa niechętnie podpisuje umowę z właścicielami firm transportowych. Składka może być wygórowana – zdarza się, że nieświadomy klient płaci kilkanaście tysięcy złotych za ubezpieczenie jednej ciężarówki.

Przedłużenie umowy bywa o wiele droższe niż zawiązanie nowej. Chodzi o to, aby zniechęcić właściciela ciężarówki do odnowienia polisy. Im dłużej użytkowany jest samochód, tym większe ryzyko dla ubezpieczyciela.

Ciężarówka w trasie – realia funkcjonowania kierowców

Nietrudno przyznać ubezpieczycielom rację. Praca kierowcy ciężarówki rzeczywiście pod wieloma względami sprzyja wypadkom. Kilkudniowa podróż zmusza go do jedzenia i spania w pojeździe. Nie ma czasu na poszukiwanie zakwaterowania – dostawa musi być dostarczona we wskazanym terminie, co wymusza duży pośpiech. Opóźnienie mogłoby doprowadzić do przeterminowania towaru i sporych strat pieniężnych.

Kierowca tira działa więc pod presją, a stres i zmęczenie utrudniają skupienie na drodze. Nietrudno o źle dostosowaną prędkość na autostradzie lub inne tragiczne w skutkach niedopatrzenie. Statystyki pokazują, że są to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach ekspresowych.

Zagrożenia czyhające na kierowców

Podczas długiej podróży tirem można napotkać wiele zagrożeń. Duże gabaryty pojazdu wymagają większej ostrożności na drodze. Około 10% pojazdów silnikowych zarejestrowanych w Polsce to ciężarówki, które według raportu policji odpowiadały za ok. 8% wypadków drogowych w 2019 roku.

Bezpieczeństwo na drodze zmniejsza długotrwały stres i częsta konieczność jazdy bez postojów, aby dostarczyć ładunek w terminie. Towary mogą ponadto ulec zniszczeniu – szybki manewr może wywołać wstrząs, który uszkodzi znaczną część delikatnego ładunku. Czasami ciężarówki zostają skradzione na terenie Polski lub innych krajów europejskich.

Ile kosztuje oc samochodu ciężarowego?

Firmy ubezpieczeniowe unikają podpisywania umów z właścicielami ciężarówek, składka bywa sztucznie podnoszona. Dlatego zawsze należy porównywać oferty różnych towarzystw i zwracać uwagę na czynniki, które wpływają na cenę ubezpieczenia. Zakres ochrony OC zawsze jest taki sam – jedyną różnicą jest koszt. Trudno wskazać konkretną kwotę, ponieważ może ona się różnić nawet o kilka tysięcy złotych w zależności od oferty. Może się okazać, że zmieniając ubezpieczyciela zaoszczędzisz kilka tysięcy złotych na każdym samochodzie!

Co wpływa na koszt ubezpieczenia ciężarówek?

Kryteria najczęściej brane pod uwagę w kontekście ubezpieczenia ciężarówki to:

 • marka i model pojazdu
 • wiek i roczny przebieg pojazdu
 • doświadczenie i wiek kierowcy
 • liczba lat bezszkodowej jazdy
 • miejsce i sposób eksploatacji (np. transport lokalny lub międzynarodowy)
 • rodzaj przewożonego ładunku
 • miejsce rejestracji samochodu
 • gabaryty pojazdu.

   

Warto wspomnieć, że kategoria pojazdów ciężarowych obejmuje także busy. Za ich ubezpieczenie właściciel zapłaci mniej niż w przypadku pojazdu o dużej ładowności, np. ciężarówki z naczepą.

Samochód ciężarowy w leasingu – jak ubezpieczyć?

Jeśli korzystasz z pojazdu o wadze większej niż 3,5 tony w ramach leasingu, może być wymagane ubezpieczenie AC. Zapewnia ono ochronę na wypadek kradzieży lub zniszczenia auta – zarówno z winy użytkownika, jak i osób trzecich lub klęski żywiołowej. Dzięki temu firma leasingowa ma pewność, że samochód powróci do niej w stanie nienaruszonym lub sfinansowany zostanie nowy pojazd.

Wybór ubezpieczenia AC tirów nie jest oczywisty. Można skorzystać z oferty samej firmy leasingowej, która ma dostęp do polis w niskich cenach, lecz zakres ochrony może być okrojony i wymagać dodatkowego poszerzenia. W takiej sytuacji bardziej opłacalne okaże się ubezpieczenie w niezależnym towarzystwie, zwłaszcza w pakiecie z OC. Najlepiej porównać oferty pod względem kosztu samodzielnej polisy oraz ewentualnych rabatów za podpisanie umowy łączonej.

POMOC BROKERÓW

Dołącz do wielu firm transportowych, które nam zaufało. Z nami zaoszczędzisz pieniądze na ubezpieczeniu pojazdu ciężarowego. Jeśli masz pytania, zadaj je naszemu specjaliście. 

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

Ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego - Wybieraj najtańsze!

Czy polisa OC za 10 tysięcy złotych zapewni lepszą ochronę niż taka, która kosztuje 2500 złotych? Nie, ponieważ zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany prawnie. Każda firma musi przedstawić takie same warunki umowy. Możesz więc bez obaw wybrać najtańsze OC.

Inna sytuacja jest wtedy, kiedy towarzystwo oferuje ubezpieczenie OC wraz z dodatkami. Wtedy pozostałe ubezpieczenia w pakiecie podlegają indywidualnym zasadom ustalonym przez firmę i to z nimi należy zapoznać się bardziej wnikliwie, aby ocenić atrakcyjność oferty.