Ubezpieczenie OC ZAWODOWE

Istnieją takie zawody, których wykonywanie wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Są one na tyle poważne, że ewentualne błędy mogą skutkować bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi. W niektórych przypadkach ryzyko jest na tyle poważne, że prawo wręcz zobowiązuje takie osoby do kupowania specjalnego ubezpieczenia. Zawodowe polisy OC mogą mieć jednak również charakter dobrowolny. Co zapewniają i kto może się na nie zdecydować? Na naszej stronie, znajdziesz wiele odpowiedzi, a na dodatek obliczysz składkę polisy na OC zawodowe.

POLISY OC ZAWODOWE

Najkorzystniejsze warianty ubezpieczenia OC dla Biur Rachunkowych i Księgowych. Rzeczoznawców Majątkowych, Biur Usług Płatniczych, Funkcjonariuszy Publicznych i innych zawodów.

Dlaczego nasze ubezpieczenia?

Wygodny i prosty formularz

Wygodny i prosty formularz, dzięki któremu szybko obliczysz ratę polisy na OC zawodu.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

W naszej ofercie znajdziesz jedynie sprawdzonych ubezpieczycieli.

Pomoc specjalistów

Nasi specjaliści służą pomocą na każdym etapie współpracy.

Wszystko załatwisz online

Polisę na OC zawodowe wystawimy elektronicznie - nie musisz się fatygować osobiście. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami

Ubezpieczenie oc zawodowe - formularz

Zostaw nam swoje dane, poczekaj na ofertę od naszego specjalisty i kup najlepsze OC zawodowe. 

Imię i nazwisko:
Field is required!
Wykonywany zawód:
Field is required!
Suma gwarancyjna:
 • - wybierz sumę gwarancyjną -
 • 50 000
 • 100 000
 • 200 000
 • 300 000
 • 500 000
 • 1 000 000
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Telefon:
Field is required!
Dodatkowe ubezpieczenie na życie:
 • - wybierz -
 • Tak
 • Nie
Field is required!
Okres ubezpieczenia:
Field is required!
Uwagi
Field is required!
Field is required!

Współpracujemy z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy zawodowe tańsze o nawet 40%

Na polisie możesz spokojnie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC zawodowe?

Jeśli wykonujesz odpowiedzialny zawód, nie bagatelizuj obowiązku wykupienia polisy. Możesz to zrobić osobiście, odwiedzając firmy ubezpieczeniowe lub telefonicznie. My jednak polecamy formę online. To najlepszy i najszybszy sposób na to, aby nie tylko znaleźć oferty tego typu, ale i skrupulatnie porównać je ze sobą.

Zaletą ubezpieczenia OC zawodowego jest fakt, iż sumy gwarancyjne normują przepisy prawa. Spokojnie możesz więc zdecydować się po prostu na tę ofertę, która w danym momencie jest najtańsza na rynku

Kto musi wykupić zawodowe ubezpieczenie OC?

Zacznijmy może od kwestii obowiązku posiadania polisy. W przypadku niektórych zawodów zmusza do tego prawo i zdecydowanie nie warto próbować omijać przepisy. Brak specjalnego ubezpieczenia OC na pewno może skutkować bardzo wysokimi karami. Ważniejsze jest jednak to, że są to faktycznie zawody bardzo wysokiego ryzyka. Ich wykonywanie może narazić inne osoby nie tylko na straty finansowe – czasem konsekwencją może być uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć!

Nic więc dziwnego, że ustawodawca niejako zmusza ludzi pracujących w tych zawodach do posiadania polisy. O kim dokładnie mowa? Zawodowe OC muszą mieć przede wszystkim:

 • lekarze,
 • osoby działające w branży ubezpieczeniowej,
 • radcy prawni, komornicy, notariusze i wszystkie inne osoby związane z prawem,
 • ludzie zajmujący się rachunkowością,
 • radcy i pośrednicy kredytowi,
 • zarządcy nieruchomości, w tym wspólnot mieszkaniowych.

Jakie mogą być zagrożenia związane z wykonywaniem określonego zawodu?

Czas zająć się teraz zawodami, co do których nie ma prawnego obowiązku posiadania specjalnej polisy OC. Tutaj mamy już dobrowolność, a więc możesz, ale nie musisz zdecydować się na takie ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji zastanów się, jakie mogą być konsekwencje popełnionych przez Ciebie błędów. Jeśli narażasz np. swoich klientów lub pracowników na ewentualne, poważne straty finansowe, powinieneś zastanowić się nad wykupieniem takiej polisy.

Istnieje wiele zagrożeń, które musisz wziąć pod uwagę. Do najczęstszych, oczywiście zależnych od wykonywanego przez Ciebie zawodu, można zaliczyć:

 • zgubienie lub nawet zniszczenie ważnych dokumentów klienta, co może się wiązać z wysokimi kosztami,
 • spóźnienie w przekazaniu deklaracji podatkowych pracowników do Urzędu Skarbowego, które naraża zatrudnione przez Ciebie osoby na wysokie kary,
 • podwykonawca realizujący np. prace budowlane na Twoje zlecenie jest nieterminowy, przez co Twój Klient występuję z roszczeniami, żądając zwrotu poniesionych strat finansowych,
 • zatrudniony przez Ciebie pracownik popełnia błąd, który naraża na straty finansowe Twojego klienta (oczywiście to Ty będziesz odpowiedzialny za rekompensatę),
 • przez nieprawidłowo wyliczony przez Ciebie podatek VAT Twój klient może być w przyszłości zobowiązany do zapłacenia wysokich odsetek karnych.

   

Są to oczywiście jedynie przykłady zdarzeń, które mogą narazić Cię na poważne straty finansowe. Wyobraź sobie np. pracę mechanika. Prowadzisz własny warsztat, przyjmujesz drogie auto do naprawy i przez swój błąd doprowadzasz np. do uszkodzenia silnika. Bez OC zawodowego będziesz musiał z własnej kieszeni pokryć straty, a więc przywrócić jednostkę napędową do stanu sprzed zdarzenia.

Czy jesteś na to gotowy? Pamiętaj, że nawet jedna błędna, z pozoru bardzo błaha decyzja może doprowadzić do sytuacji, w której to Twoja firma stanie na skraju bankructwa! Nie ryzykuj, wykup OC zawodowe już dziś – skorzystaj z pomocy naszego zespołu specjalistów. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę!

Jaki jest zakres ochrony w ramach OC zawodowego?

Pamiętaj, że OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Kupując je, niejako chronisz osoby trzecie przed skutkami Twoich błędnych decyzji. Oczywiście jednocześnie zabezpieczasz własne interesy – gdy z Twojego powodu dojdzie do szkody, koszty jej likwidacji weźmie na siebie firma ubezpieczeniowa.

Co do zasady, OC zawodowe może obejmować przede wszystkim straty finansowe osób trzecich. Jeśli np. narazisz swojego klienta na dodatkowe koszty, ubezpieczyciel będzie mógł je pokryć. Polisa ta obejmuje swym zasięgiem również szkody na mieniu.

Nie masz firmy, ale zajmujesz bardzo odpowiedzialne stanowisko pracownicze? Wykup OC zawodowe!

Do tej pory skupialiśmy się głównie na przedsiębiorcach, którzy wykonują zawody wysokiego ryzyka. Nie masz własnej firmy, ale jesteś pracownikiem? Musisz pamiętać o tym, że w takiej sytuacji nie do końca jesteś zwolniony z odpowiedzialności za błędnie podjęte decyzje.

Być może nie wiedziałeś, ale pracodawca ma prawo obciążyć swojego pracownika kosztami likwidacji szkód, jakie powstały z jego winy. Jeśli będą to duże pieniądze, zapewne nie będziesz musiał oddawać wszystkiego. Prawo zezwala bowiem na obciążenie pracownika kwotą nieprzekraczającą sumy jego 3 miesięcznych wynagrodzeń.

Jednak jesteś gotowy na to, aby przez cały kwartał roku pracować w zasadzie za darmo?! Jeśli masz odpowiedzialną pracę i Twoje błędnie podjęte decyzje mogą narazić innych na straty, lepiej zdecyduj się na ubezpieczenie zawodowe OC.

Jaka jest suma gwarancyjna w OC zawodowym?

Dużą zaletą tych ubezpieczeń jest fakt, że są one w pewnej mierze regulowane prawnie. Oznacza to, że suma ubezpieczeniowa jest stała, zależna jedynie od rodzaju zawodu, którego polisa będzie dotyczyła. Za przykład można wziąć agentów ubezpieczeniowych. Dla jednego zdarzenia mamy tutaj sumę nieco ponad 1 250 000 euro. Z kolei łączne, maksymalne odszkodowanie wypłacone osobom trzecim nie może przekroczyć kwoty 1 875 927 euro.

Warto wiedzieć przy okazji, jak te kwoty są przeliczane, ponieważ podaje się je w euro. Jeśli dojdzie do zdarzenia dającego podstawy do wypłaty odszkodowania, pod uwagę brany jest średni kurs tej waluty. Stosuje się przelicznik ogłaszany przez NBP na początku każdego roku, odpowiednio do tego, w którym roku była podpisana umowa.

Co obejmuje OC zawodowe?

Co do zasady zawodowe OC obejmuje przede wszystkim:

 • odpowiedzialność cywilną, a więc szkody wywołane niewykonaniem obowiązków, nienależytym tego zrobieniem lub dopuszczeniem się czynów niedozwolonych,
 • wypadki będące np. następstwem błędnie podjętych decyzji,
 • zwrot kosztów związanych z toczącymi się postępowaniami sądowymi i wynajęciem np. radców prawnych.

POMOC BROKERÓW

Masz pytania odnośnie ubezpieczenia zawodowego? Skontaktuj się z naszym specjalista, odpowiemy i pomożemy dobrać najlepszą polisę.

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

Oblicz OC zawodowe

Wypełnij formularz na naszej stronie! Przygotujemy dla Ciebie zestawienie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu szybko znajdziesz i wybierzesz najlepsze ubezpieczenie. Zapewniamy także swoje wsparcie w wyborze – skorzystaj z naszej oferty już dziś!