Ubezpieczenie ciężarówki

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC na ciężarówkę, powinieneś pamiętać o tym, że jego zakres jest normowany prawnie. W efekcie możesz kierować się wyłącznie ceną polisy i my pomożemy Ci w znalezieniu najkorzystniejszych ofert. Zapewniamy także wsparcie w zakresie wyszukiwania ubezpieczeń AC, Assistance oraz NNW, które również są niezwykle istotne dla właścicieli pojazdów ciężarowych. Skontaktuj się z nami, możesz otrzymać spersonalizowaną ofertę ubezpieczeniową nawet w czasie zaledwie kilkudziesięciu minut! Przekonaj się już dziś, że ubezpieczenie samochodu ciężarowego może zarówno być tanie, jak i zapewniać szeroki zakres ochrony!

Oblicz koszt ubezpieczenia ciężarówki

Szukasz najlepszej polisy ubezpieczeniowej? Zapraszamy do zakupu pakietu ubezpieczeń na samochody ciężarowe. Oferujemy najkorzystniejsze stawki na OC samochodu ciężarowego. Wypełnij nasz formularz po prawej stronie.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Wygodny i prosty formularz

Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz, a uzyskamy wszystkie dane do przygotowania najlepszej oferty dla Twojej firmy.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Nasz specjalista porównuje ofertę we wszystkich zaufanych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy. Negocjujemy w Twoim imieniu warunki polisy.

Wszystko załatwisz online

Polisę wystawimy elektronicznie. Wszystko możemy załatwić w przeciągu kilku godzin.

Ubezpieczenie ciężarówek - formularz

Uzupełnij podstawowe dane właściciela oraz parametry pojazdu. Na podstawie przesłanych do nas danych, sporządzimy ofertę. 

Ubezpieczenie samochodów ciężarowych - dodatkowe polisy

Pamiętaj, że wartość pojazdów ciężarowych jest dużo wyższa, niż osobowych. W efekcie chętnie padają łupem złodziei. Do tego bierz pod uwagę sposób ich eksploatacji. Służą do przewozu towarów lub ludzi, pokonując rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów. W efekcie o wypadki czy kolizje jest łatwo, a ewentualne koszty naprawy są bardzo wysokie.

Z powyższych powodów warto nie ograniczać się wyłącznie do obowiązkowego OC. Właściciele ciężarówek powinni pomyśleć również o polisie AC, Assistance oraz NNW. Sprawdź, jaką ochronę zapewniają i dowiedz się, dlaczego warto je mieć. Pamiętaj, że każde z tych ubezpieczeń możesz wykupić z naszą pomocą – znajdziemy dla Ciebie możliwie najlepsze oferty.

1. Ubezpieczenie AC ciężarówki

Ubezpieczenie AC na samochody ciężarowe jest nieobowiązkowe, ale w przypadku ciężarówek niezwykle istotne. AC, zależnie od wybranego pakietu, zapewnia ochronę ubezpieczeniową w razie:

 • kradzieży pojazdu,
 • wystąpienia uszkodzeń powstałych nie z winy kierowcy, czyli np. w konsekwencji działania żywiołów, wandali czy innych uczestników ruchu drogowego,
 • częściowego zniszczenia pojazdu np. z powodu pożaru.


Właściciele pojazdów ciężarowych, Kupując AC dla ciężarówki, powinni zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Powinna mniej więcej odpowiadać wartości pojazdu ciężarowego, zapewniając pełną rekompensatę w razie szkody całkowitej. Ubezpieczenie pojazdów ciężarowych warto skonsultować z doświadczonym specjalistą ds. ubezpieczeń, w ten sposób będziesz miał pewność, że Twój samochód ciężarowy jest odpowiednio zabezpieczony – i w razie nieszczęśliwego wypadku, dostaniesz odpowiednią rekompensatę.

2. Assistance ciężarówki

Ubezpieczenie Assistance dla ciężarówek niczym nie różni się od tego oferowane właścicielom aut osobowych. Jego posiadanie oznacza, że kierowca może liczyć na wsparcie serwisowe, gdy w trasie dojdzie np. do awarii silnika czy uszkodzenia opony. W ramach polisy można bezpłatnie wezwać pomoc drogową, jak i skorzystać z informacji związanych m.in. z lokalizacją pobliskich warsztatów.

W przypadku Assistance dla ciężarówek zwróć oczywiście uwagę na zakres ochrony, ale także zobacz, jakiego obszaru dotyczy. Na rynku sprzedawane są bowiem ubezpieczenia krajowe, jak i w wariancie „Europa”. W tym drugim przypadku ochrona ubezpieczeniowa zapewniana jest na terenie całego kontynentu.

3. Ubezpieczenie NNW ciężarówki

Praca kierowcy pojazdu ciężarowego jest obarczona wyjątkowo wysokim poziomem ryzyka. Z tego powodu warto przygotować się na różne sytuacje, mając wykupione NNW. Ubezpieczenie to gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku:

 • gdy w konsekwencji wypadku ubezpieczony dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • śmierci kierowcy – w takiej sytuacji odszkodowanie otrzymuje jego najbliższa rodzina.

Tutaj także najważniejsza jest wysokość sumy ubezpieczeniowej, dlatego warto zwrócić na nią uwagę, wykupując NNW.

Zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze o nawet kilka tysięcy złotych

Na ubezpieczeniu ciężarówki możesz spokojnie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia OC.

Kiedy ubezpieczyciele uznają pojazd za ciężarówkę?

Warto mieć świadomość tego, że nie zawsze masa powyżej 3,5 tony oznacza, że pojazd zostanie zakwalifikowany przez ubezpieczyciela jako samochód ciężarowy. Najważniejsze jest bowiem jego przeznaczenie. Dla firmy ubezpieczeniowej ciężarówka jest autem służącym do przewozu ładunków lub transportu osób (od 4 do 9, liczone wraz z kierowcą).

Tutaj bardzo ważna uwaga – zgodnie z przepisami każdy zarejestrowany, poruszający się po drogach publicznych pojazd mechaniczny musi mieć ważną polisę OC. Dotyczy to więc na równi aut osobowych oraz ciężarowych. Różnica polega przede wszystkim w cenie tych ubezpieczeń – dla drugiej grupy samochodów jest wyższa, gdyż wartość szkód wynikających z wypadków może być większa.

Ubezpieczenie OC na samochód ciężarowy jest bardzo ważne, gdyż chroni innych uczestników ruchu przed konsekwencjami wypadków czy kolizji spowodowanych przez ubezpieczonego. Warto pamiętać też o tym, że za brak OC samochodu ciężarowego przewidziane są bardzo dotkliwe kary finansowe, szczególnie wysokie właśnie dla właścicieli ciężarówek. Do tego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bardzo wnikliwie analizuje dziś posiadanie takich polis, dlatego uniknięcie konsekwencji ich braku jest coraz mniej prawdopodobne. Co więcej, właściciel ciężarówki bez OC, która spowodowała wypadek, pokryje związane z nim koszty z własnej kieszeni.

Co wpływa na ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego?

Choć zakres ubezpieczenia OC samochodu ciężarowego jest zawsze taki sam, normowany prawnie, tak jego cena różni się zależnie od oferty danego ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, że każda firma sprzedająca polisy ocenia ryzyko podpisania umowy z danym klientem, bazując na indywidualnych czynnikach. Koszt zakupu OC ciężarówki zależy m.in. od:

 • parametrów technicznych samochodów ciężarowych, a więc m.in. marki i modelu, rocznika, masy, pojemności silnika, przebiegu,
 • danych kierującego pojazdem – chodzi tutaj m.in. o wiek, staż za kierownicą, stan cywilny czy miejsce zamieszkania,
 • historii szkód – ile razy w ostatnim czasie doszło do szkód, w wyniku których wypłacane było odszkodowanie z OC (zazwyczaj pod uwagę bierze się ostatnie 5 lat).


Oczywiście jest to tylko kilka z wielu czynników mających wpływ na cenę OC. Z tego powodu, aby znaleźć najlepszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na naszej stronie – zrób to już teraz!

Kara za brak ubezpieczenia OC ciężarówki – jak jest dotkliwa?

O ubezpieczeniach obowiązkowych już trochę napisaliśmy, ale wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii OC za samochód ciężarowy które jak już wiesz, jest obowiązkowe. Jego ewentualny brak może zostać stwierdzony m.in. w czasie kontroli policyjnej czy prowadzonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku braku tej polisy musisz liczyć się z dotkliwą karą finansową. Dla właścicieli samochodów ciężarowych wynosi ona:

 • 810 zł – brak polisy w terminie do 3 dni,
 • 4520 zł, jeśli nie posiadało się OC przez okres od 3 do 14 dni,
 • 9030 zł – maksymalna kara, nakładana jeśli właściciel auta nie posiadał polisy przez ponad 14 dni.

Co więcej, wysokość kar za brak OC uzależniona jest od minimalnego wynagrodzenia w danym roku. W efekcie nieustannie się zmienia, czego powinieneś mieć świadomość.

Co zrobić, aby kupić tanie ubezpieczenie ciężarówki?

Jeśli chcesz jednocześnie tanio i dobrze ubezpieczyć ciężarówkę, przede wszystkim poświęć sobie na to nieco więcej czasu. Unikaj podejmowania pochopnych i szybkich decyzji np. na podstawie hasła reklamowego ubezpieczyciela mówiącego o atrakcyjnych warunkach ubezpieczenia. Zapoznaj się z możliwie największą liczbą ofert od różnych firm ubezpieczeniowych, dokładnie je przeanalizuj i dopiero wtedy wybierz konkretną. Tu z pomocą przychodzi nasz kalkulator – skorzystaj z niego, a otrzymasz gotowe zestawienie wielu ofert!

Z powyższego powodu staraj się nie odkładać zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Zacznij rozglądać się za polisami z odpowiednim wyprzedzeniem, dając sobie czas na spokojne ich przeanalizowanie i podjęcie decyzji. Do tego sprawdzaj różne dodatkowe pakiety sprzedawane do polis. Zastanów się, czy korzystanie z nich będzie dla Ciebie opłacalne.

Czy ubezpieczenie ciężarówki jest obowiązkowe?

Tak, reguluje to ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Co więcej, ubezpieczenie naczepy również jest obowiązkowe. Cena ubezpieczenia samochodu ciężarowego zależy od wielu parametrów. Jeśli chcesz obliczyć wysokość składki, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora OC. Nasz ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych, zaproponuje najlepszą ofertę na rynku.

Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem dla jednej ciężarówki a flotowym?

Jak zapewne się domyślasz, ubezpieczenie floty to po prostu takie, które swoim zasięgiem obejmuje kilka czy nawet kilkanaście pojazdów. Ubezpieczenie flotowe jest bardzo korzystne dla właścicieli wielu samochodów ciężarowych. Wynika to po pierwsze z wygody – polisę kupuje się tylko raz w roku, bez konieczności pamiętania terminów ubezpieczeń dla każdego auta oddzielnie. Do tego dochodzą korzyści finansowe. Ubezpieczając kilka aut naraz można bowiem liczyć na atrakcyjne upusty cenowe.

Jednak pamiętaj o tym, że każdy ubezpieczyciel inaczej traktuje flotę – chodzi tutaj o minimalną ilość pojazdów. Co więcej, zazwyczaj im więcej ciężarówek, tym niższa jest jednostkowa cena polisy po przeliczeniu. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje nawet możliwość zamrożenia cen. Przy kontrakcie na więcej niż rok można liczyć na to, że składka za OC (czy inne polisy), pozostanie niezmienna. Oczywiście to tylko kilka z wielu przykładów wynikających z posiadania ubezpieczeniowa flotowego – więcej na ten temat dowiesz się po kontakcie z naszym doradcą.

Czy leasingując ciężarówkę, można ubezpieczać ją samodzielnie?

Od lat panuje dość powszechne przekonanie, że osoby leasingujące pojazdy ciężarowe zdane są na decyzję leasingodawcy w zakresie ubezpieczeń. Jednak w rzeczywistości jest to nieprawdą – leasingodawca nie ma prawa zmuszać swojego klienta do korzystania z konkretnej oferty ubezpieczeniowej. Musi jednak wyrazić zgodę na skorzystanie z innej, niż np. sam zaproponował.

Powyższe dotyczy zarówno obowiązkowych polis OC, jak i AC, Assistance czy NNW. Oczywiście pamiętaj, że w przypadku AutoCasco zazwyczaj jest ono obowiązkowe z tytułu umowy leasingu. Leasingodawca zabezpiecza się w ten sposób na wypadek wystąpienia szkody całkowitej. Zwróć także uwagę na to, czy firma udzielająca leasingu nie ma jakichś wymagań co do zakresu ochrony dla danej polisy. Jeśli są, wybierając samodzielnie ubezpieczalnię, będziesz musiał zwrócić na to uwagę.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie ciężarówki?

To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego zależy od wielu czynników. Cena zależna jest od oferty danego ubezpieczyciela, zakresu ochrony czy ryzyka obliczonego przez firmę sprzedającą polisę. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że ubezpieczenie ciężarówki jest droższe, niż samochodu osobowego. Z czego to wynika?

Głównie z ryzyka wystąpienia szkód, które objęte są ochroną. Pojazd ciężarowy pokonuje mnóstwo kilometrów, wozi ciężkie ładunki, a więc ryzyko wypadku jest wyjątkowo wysokie. Do tego kolizje z udziałem pojazdów ciężarowych zwykle są poważne w skutkach – szkody są ogromne, a więc ich pokrycie wymaga sporych pieniędzy. Również serwisowanie ciężarówek jest droższe, niż aut osobowych. Wszystko to sprawia, że ich ubezpieczenia również mają odpowiednio wyższą cenę.

Wygodnie ubezpiecz online pojazd ciężarowy

Pamiętaj, że za brak obowiązkowego OC ciężarówki grożą bardzo wysokie kary finansowe. Do tego warto posiadać ubezpieczenia AC, Assistance oraz NNW z racji sposobu eksploatacji auta ciężarowego, oraz charakteru pracy kierowcy. Wbrew pozorom wykupienie tych wszystkich polis nie musi być ogromnym obciążeniem finansowym – przekonasz się o tym, korzystając z naszego wsparcia!

Współpracujemy z dziesiątkami najlepszych ubezpieczycieli w Polsce. Przeanalizujemy Twoje potrzeby ubezpieczeniowe, a następnie prześledzimy oferty wszystkich tych firm, wręczając Ci przejrzyste zestawienie. Przekonaj się już dziś, jakie to proste – skorzystaj z naszego kalkulatora, aby wygodnie i tanio ubezpieczyć ciężarówkę, bez wychodzenia z domu!