Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. W razie wybuchu pożaru czy zalania przestrzeni, które są ogólnie dostępne dla mieszkańców budynku, to właśnie na jego właścicielu spoczywa obowiązek usunięcia powstałych szkód. Należy również pamiętać o aktach wandalizmu, rabunkach czy kradzieżach rzeczy znajdujących się w części wspólnej. To tylko przykłady sytuacji, których wystąpienie może się wiązać z poniesieniem bardzo wysokich kosztów. Na szczęście można się przed tym zabezpieczyć – wystarczy wykupić specjalne ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej.

Korzystne polisy dla wspólnot mieszkaniowych

Indywidualnie bierzemy pod uwagę zapisy w polisie, które zapewnią optymalną ochronę i korzystną stawkę na ubezpieczenie każdej wspólnoty.

Dlaczego nasze ubezpieczenia?

Wygodny i prosty formularz

Prosty i wygodny formularz, który zawiera wszystkie potrzebne informacje do przygotowania oferty.

Oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych

W naszej ofercie znajdziesz jedynie sprawdzone ubezpieczalnie, z którymi nie będzie problemu w razie odszkodowania.

Pomoc specjalistów

Pomagamy na każdym etapie współpracy.

Wszystko załatwisz online

Sprawy formalne możemy całkowicie załatwić online - nie musisz fatygować się osobiście.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej - formularz

Wypełnij formularz, a nasz specjalista przedstawi ofertę dla wspólnoty mieszkaniowej. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Nazwa firmy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
REGON:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
NIP:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Telefon:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zapytanie
Napisz, jakiej ochrony potrzebujesz. Jeśli masz problem z doborem, napisz w wiadomości.
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

broker

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenia

Wiele ofert w jednym miejscu

W naszej ofercie porównasz jedynie sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisy tańsze o nawet 40%

Na polisie możesz spokojnie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Bezpłatna i fachowa pomoc

Pomagamy również w czasie trwania umowy ubezpieczenia.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej z pomocą specjalistów

Ofert na rynku jest wiele i z pewnością łatwo się w tym wszystkim pogubić. Co więcej, jedyną opcją na znalezienie naprawdę dobrego ubezpieczenia jest porównanie ze sobą możliwie najwięcej opcji. To zadanie bardzo trudne, które najlepiej pozostawić w rękach profesjonalistów.

Chcesz znaleźć tanie ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej o szerokim zakresie ochrony? W takim razie już teraz skorzystaj z naszej pomocy. Wypełnij formularz na naszej stronie, wskazując nam w tej sposób swoje potrzeby. Współpracujemy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi i przede wszystkim mamy duże doświadczenie w branży. Porównamy dla Ciebie oferty, dobierzemy odpowiednie pakiety i zaprezentujemy rozwiązania, które na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom.

Ochrona budynku wspólnoty, jak i wspólnego mienia

Warto pamiętać o tym, że wspólnota mieszkaniowa jest narażona nie tylko na szkody, na których powstanie nie ma się większego wpływu. Każdy zarządca nieruchomości odpowiedzialny jest za utrzymanie jej w należytym stanie technicznym. Należy przeprowadzać regularne kontrole i w razie konieczności inwestować w naprawy lub nawet poważniejsze remonty. Jeśli w wyniku zaniedbań dojdzie do jakichś szkód, np. zalania jednego z mieszkań, zrządzający wspólnotą również będzie za to odpowiedzialny.

Specjalne ubezpieczenie dla wspólnoty mieszkaniowej zabezpiecza więc wiele interesów. Chroni ono samą nieruchomość, wspólne jej części i wyposażenie, a do tego zabezpiecza majątek zarówno zarządcy, jak i mieszkańców budynku. W wielu przypadkach szkody są na tyle poważne, że oznaczają straty liczone nawet w setkach tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę to ryzyko, koszt zakupu polisy naprawdę nie jest wysoki.

Zakres ochrony w ramach ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej

Jeśli zdecydujesz się na wykupienie takiej polisy, pamiętaj o tym, aby dokładnie zapoznać się z konkretną ofertą. W większości przypadków spotkasz z trzema opcjami ubezpieczenia, którego zakres może być:

Ubezpieczenie podstawowe wspólnoty mieszkaniowej

Dotyczy głównie szkód w wyniku zdarzeń, na które zarządca nie miał wpływu, a więc zniszczenia wywołane przez groźne zjawiska atmosferyczne, pożary oraz zalania (przy tym pakiecie wypłacane jest również odszkodowanie związane z kradzieżą, rabunkiem lub aktem wandalizmu).

Ubezpieczenie rozszerzone dla wspólnot mieszkaniowych

Obejmuje powyższy zakres podstawowy oraz dodatkowo różne awarie sieci energetycznej, C.O., instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak i katastrofy budowlane.

Ubezpieczenie indywidualne dla wspólnoty

To najczęściej zakres rozszerzony, do którego ubezpieczający może dobrać dodatkowe pakiety ochrony, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że ubezpieczenie to może dotyczyć nie tylko budynków, jak i rzeczy znajdujących się na wspólnej powierzchni. Obejmuje ono ochroną również całe wyposażenie, w tym np. maszyny oraz narzędzia wykorzystywane do napraw i utrzymania porządku. To także mienie pracowników, jeśli wspólnota ich zatrudnia.

Suma ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej – jak wyliczane jest odszkodowanie?

Podczas podpisywania umowy musisz zwrócić szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia. Jest to bowiem maksymalna kwota, jaką firma może wypłacić w ramach likwidowania konkretnej szkody. Nie trudno się domyślić, że musi być ona zgodna z łączną wartością całego majątku. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, a więc np. budynek się zawali, ubezpieczenie powinno zapewniać pełną rekompensatę.

Oprócz tego będziesz musiał wybrać model wyliczania odszkodowania. Obecnie wylicza się je na podstawie:

 • wartości odtworzeniowej – w tym modelu odszkodowanie ma zagwarantować pełne odtworzenie, a więc również do stanu nowego,
 • wartości rzeczywistej – oznacza to, że ubezpieczyciel, wyliczając odszkodowanie weźmie pod uwagę utratę wartości mienia w wyniku jego zużycia (otrzymasz odszkodowanie zgodne z tym, ile konkretne rzeczy były warte tuż przed zdarzeniem).
Nie trudno się domyślić, że wyliczanie odszkodowania na podstawie wartości odtworzeniowej będzie się wiązać z wyższą składką ubezpieczenia. Jest to jednak rozwiązanie korzystniejsze, gdyż gwarantuje pełne odtworzenie stanu, np. budynku, jaki był przed wystąpieniem szkody.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej zawiera w sobie OC zarządcy!

Zarządzasz taką nieruchomością? Masz świadomość obowiązku posiadania nie tylko licencji do wykonywania takiego zawodu, ale i specjalnego OC zarządcy? Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej, nie będziesz go już potrzebował.

W każdym pakiecie znajduje się bowiem powyższe OC. Pamiętaj, że wykupienie takiej polisy jest wymogiem prawnym. Za jej brak przewidziane są bardzo wysokie kary finansowe. Co więcej, nie mając takiego ubezpieczenia, ryzykujesz koniecznością pokrycia szkód z własnej kieszeni!

Na jaki zakres ochrony warto się zdecydować?

Jeśli zarządzasz wspólnotą mieszkaniową i chcesz spać spokojnie, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na pakiet rozszerzony. Polecamy dokupić do niego dodatkowe opcje, które zwiększają zakres ochrony. Do tych najpopularniejszych zalicza się obecnie:

 • ochronę na wypadek powodzi (oczywiście jest to przydatne w regionach, gdzie występuje takie zagrożenie),
 • OC wszystkich członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej (zdejmuje odpowiedzialność za błędnie podjęte decyzje i związane z nimi szkody),
 • ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem.

   

W tym wszystkim najważniejsze jest zawsze to, abyś dopasował zakres ochrony do indywidualnych potrzeb. Przeanalizuj swoją sytuację i zastanów się, na jakie zagrożenia jest narażona wspólnota, którą zarządzasz. W razie problemów zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy! Użyj przygotowanego przez nas kalkulatora i pokaż nam, co Cię interesuje. 

Przygotujemy zestawienie ubezpieczeń, w którym zgromadzimy najlepsze oferty skonfigurowane przez naszych specjalistów. Szybko porównasz je ze sobą i wybierzesz nie tylko tę o najszerszym zakresie ochrony, ale i najtańszą. Przeprowadzimy Cię przez cały proces podpisywania umowy!

Kupując ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej nie kieruj się wyłącznie wysokością składki!

Poważnym błędem popełnianym przez wielu zarządców wspólnot mieszkaniowych jest kierowanie się jedynie wysokością składki przy kupowaniu ubezpieczenia. Niestety z doświadczenia wiemy, że im polisa jest tańsza, tym niższa suma ubezpieczeniowa i mocno ograniczona ochrona. W większości przypadków oszczędzanie na tym nie ma żadnego sensu. Jeśli bowiem dojdzie do szkody, szybko okazuje się, że odszkodowanie jest całkowicie niesatysfakcjonujące.

Na wysokość składki ma wpływ między innymi suma ubezpieczeniowa, rodzaj nieruchomości, ryzyko wystąpienia różnych zdarzeń, okolica, w której znajduje się budynek i wiele więcej. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby polisę dokładnie dopasować do swoich potrzeb. Koniecznie musisz także w miarę dokładnie oszacować majątek wspólnoty mieszkaniowej. To właśnie on powinien być wyznacznikiem sumy ubezpieczeniowej na polisie.

POMOC BROKERÓW

Dołącz do wielu naszych zadowolonych klientów. Jeśli masz pytanie, umów się na rozmowę telefoniczną z naszym specjalistą. Wypełnij nasz formularz. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Najlepsze polisy dla wspólnot mieszkaniowych

Z nami szybko, tanio i skutecznie ubezpieczysz między innymi:

 • wszystkie budynki,
 • mienie części wspólnej w nieruchomości,
 • różnego rodzaju maszyny,
 • siebie jako zarządcę (wymagane prawem OC),
 • członków zarządu,
 • mienie pracowników zatrudnionych przez spółdzielnię mieszkaniową.

Nie czekaj – już dziś wypełnij formularz na stronie i skorzystaj z pomocy specjalistów. Dzięki nam tanio i bez wychodzenia z domu ubezpieczysz wspólnotę mieszkaniową.